Zamknij

Emoji - w jaki sposób wyrażają emocje? Pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
31.07.2019 12:31
Emoji - w jaki sposób wyrażają emocje? Pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Emoji podobnie jak emotikony służą do wyrażania emocji. W jaki sposób? Takie pytanie za 1 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie w środę, 31 lipca. Przedstawiamy poprawną odpowiedź na pytanie, w jaki sposób emoji wyrażają emocje.

Emoji podobnie jak emotikony służą do wyrażania emocji. W jaki sposób? "Milionerzy". W tym artykule znajdziecie poprawną odpowiedź oraz jej wyjaśnienie, a także dowiecie się, jak z pytaniem za 1 000 zł poradził sobie uczestnik teleturnieju.

Emoji podobnie jak emotikony służą do wyrażania emocji. W jaki sposób?

Pytanie za 1 000 zł, w jaki sposób emoji wyrażają emocje, usłyszał jeden z uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedź dla gracza wcale nie była oczywista. Do wyboru tradycyjnie miał on cztery warianty:

A - śpiewem

B - tańcem

C - melorecytacją

D - piktogramem

Uczestnik programu "Milionerzy" od razu przyznał, że termin "emoji" jest mu obcy i spotyka go po raz pierwszy. W związku z tym gracz zdecydował się na skorzystanie z pierwszego z trzech dostępnych kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość osób, bo aż 82%, zagłosowało za odpowiedzią D, czyli piktogramem. 7% postawiło na śpiew, 6% na melorecytację, a 5% na taniec. Uczestnik teleturnieju zdecydował się zaufać publiczności i zaznaczył odpowiedź D.

Emoji - w jaki sposób wyrażają emocje?

Poprawną odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób emoji wyrażają emocje, jest odpowiedź D, piktogramem. Uczestnik zatem zaznaczył poprawną odpowiedź i pozostał w dalszej grze o milion.

Co taliowane ma inny promień skrętu niż nietaliowane? Pytanie z "Milionerów"

Emoji to piktogram stosowany przez użytkowników Internetu. Podobnie jak emotikony, emoji służą do wyrażania emocji poprzez wizerunki twarzy, ale w przeciwieństwie do nich obejmują również przedmioty, miejsca, rodzaje pogody, rośliny, zwierzęta i służą do uwydatniania wiadomości - jest to szczególnie ważne ze względu na duży napływ informacji na osiach czasu.

RadioZET.pl/JW