Zamknij

Empatia 500 plus na pierwsze dziecko: instrukcja, logowanie, wnioski [emp@tia]

Paweł Żurek
01.07.2019 11:55
Empatia 500 plus na pierwsze dziecko: instrukcja, logowanie, wnioski [emp@tia]
fot. MONKPRESS/East News

Empatia (oficjalnie empa@tia) to jeden z portali, przez które można już aplikować o 500 plus na pierwsze dziecko. Składanie wniosków ruszyło 1 lipca 2019 roku. Sprawdzamy, jak przez portal Empatia złożyć wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko, jak założyć konto, jak się zalogować, a także jakie wnioski znajdziemy na empa@tii. 

Ruszyło składanie wniosków o 500 plus na pierwsze dziecko. Empatia (oficjalnie - emp@tia) to jeden z portali, przez które można to zrobić całkowicie bezpiecznie, bez konieczności odwiedzania urzędów. Sprawdzamy:

  • Jak przez portal Empatia złożyć wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko?
  • Jak założyć konto na portalu Empatia?
  • Jakie wnioski są dostępne na portalu Empatia? 

>> 500 plus na pierwsze dziecko - WNIOSEK. Kiedy, gdzie i jak złożyć go online?

Empatia.gov.pl: 500 plus na pierwsze dziecko

Przez portal Empatia – oficjalnie emp@tia – można złożyć wniosek o świadczenie 500+, 300+, Kartę dużej rodziny, becikowe, świadczenie rodzicielskie i inne. Strona będzie też pomocna m.in. przy składaniu wniosków o 500 plus na pierwsze dziecko. 1 lipca 2019 roku urzędy, banki samorządy przyjmują dokumenty od wszystkich, którzy ubiegają się o świadczenie. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko można złożyć też przez portal Empatia.mpips.gov.pl.

>> 500+ na pierwsze dziecko - kryteria, warunki, zasady. Jakie zmiany od lipca 2019?

Empatia 500 plus: instrukcja, logowanie. Jak założyć konto?

By zalogować się na stronę Empatia, trzeba wcześniej założyć tam konto. Do tego potrzebne będzie posiadanie profilu zaufanego albo podpisu kwalifikowanego.

>> Profil zaufany: co to jest i jak założyć przez bank? Instrukcja krok po kroku

Gdy posiadamy już konto, logujemy się na stronę Empatii, po czym wybieramy wniosek, który chcemy złożyć - w tym wypadku "Świadczenie wychowawcze. (Program "Rodzina 500+")". Do wypełnienia dokumentów dot. 500 plus na pierwsze i kolejne dziecko należy przygotować wcześniej swoje dane oraz dane naszego dziecka.

Następnym krokiem przy składaniu wniosku 500 plus na pierwsze dziecko online jest podanie nazwy miejscowości, w której znajduje się nasz urząd. Później system sam będzie kierować nas będzie do następnych etapów. 

>> 500+ na dziecko - do jakiego wieku przysługuje? [INFORMACJE]

Empatia 500 plus: wnioski

Portal emp@tia jest przeznaczony w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa.

Na portalu Empatia.gov.pl są udostępnione wnioski, które można złożyć by ubiegać się świadczenia z pomocy społecznej, w tym m.in. 500 plus i 300 plus, świadczenia rodzinne oraz te z funduszu alimentacyjnego.
Do tego na rządowej stronie Empatia znajdują się informacje o formach opieki nad dzieckiem do lat trzech, procedurze adopcji krajowej i zagranicznej, a także o formach wspierania rodziny i opieki zastępczej nad dzieckiem.

Jak złożyć wniosek 500+ przez bank: Santander, ING, Pekao SA, PKO BP i inne?

>> 500 plus na pierwsze dziecko - DATA: od kiedy można składać wnioski? [HARMONOGRAM]

RadioZET.pl/PZ