Zamknij

Eurowizja 2018: kiedy i gdzie się odbędzie? [DATA, informacje]

Redakcja
09.02.2018 14:00
Eurowizja 2018 kiedy i gdzie
fot. ons.pl

Kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja 2018? 64. edycja słynnej imprezy zagości w kraju, który zwyciężył w poprzednim konkursie. Była to Portugalia, a zdobywcą pierwszego miejsca był Salvador Sobral. Miastem, w którym odbędzie się wydarzenie jest stolica kraju, Lizbona. Kiedy dokładnie odbędą się półfinały i finał Eurowizji? Sprawdzamy wszystkie informacje.

64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Jak to już jest od kilku edycji, konkurs podzielony będzie na trzy etapy. Najpierw odbędą się dwa półfinały, z których najlepsi wykonawcy awansują do koncertu finałowego. Cała impreza będzie odbywać się w MEO Arenie

Eurowizja 2018: półfinały - kiedy?

Zanim odbędzie się finał Eurowizji, najpierw z grona uczestników wyłaniani są ci najlepsi, którzy przechodzą do finału. Głosowanie odbywa się dokładnie w taki sam sposób, jak już w finale - z zachowaniem zasady, że nie można głosować na "swojego" uczestnika. Półfinały odbywają się w odstępie dwóch dni i w 2018 wypadają odpowiednio 8 i 10 maja. Występy te także transmitowane są w telewizji.

Finał Eurowizji 2018: kiedy i o której godzinie?

Wieczorem 12 maja odbędzie się finał Eurowizji 2018. Udział wezmą w nim reprezentanci, którzy zyskali najwięcej punktów w półfinałach. Konkurs rozpocznie się około godziny 21.00, a Polskę ma szansę reprezentować w nim DJ Groomee ft. Lukas Meijer. Polak wystąpi najpierw w drugim konkursie półfinałowym (10.05.) i miejmy nadzieję, że przejdzie do finału.

Przypominamy, że w 2017 roku była to Kasia Moś. Polska artystka zajęła niestety dopiero 22 pozycję. Jej piosenka "Flashlight" zdobyła zaledwie 64 punkty.

RadioZET.pl/SA