Zamknij

Eurowizja 2018: pierwszy półfinał 8.05. online i w TV. Gdzie, o której oglądać?

Redakcja
08.05.2018 11:45
Eurowizja 2018 online i w TV
fot. Instagram/Gromee

Pierwszy półfinał Eurowizji 2018 odbędzie się we wtorek 8 maja. Gdzie i o której transmisja wydarzenia online i w TV? Sprawdzamy informacje o streamie Eurowizji w internecie i transmisji telewizyjnej.

Eurowizja 2018 rozpoczyna się konkursem półfinałowym, w którym o przejście do finału walczyć będą uczestnicy 19 krajów. Tego dnia na scenie nie zobaczymy jednak polskiego reprezentanta, którym jest Gromee i towarzysząca mu ekipa ze świetnym wokalistą: Lukasem Meijerem.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018: kim jest Lukas Meijer?

Choć twórcy hitu "Light me up" wystąpią dopiero w drugim półfinale (10.05.), to jednak warto zobaczyć, jak prezentują się ich potencjalni konkurenci (w kolejności występów): Azerbejdżan, Islandia, Albania, Belgia, Czechy, Litwa, Izrael, Białoruś, Estonia, Bułgaria, Macedonia, Chorwacja, Austria, Grecja, Finlandia, Armenia, Szwajcaria, Irlandia i Cypr.

Dziewięciu reprezentantów zakończy udział w Eurowizji właśnie na tym etapie, a pozostali przejdą do finału.

Eurowizja 2018: kraje pierwszego półfinału w kolejności występów

Eurowizja 2018: TRANSMISJA w TV

63. Konkurs Piosenki Eurowizji transmitowany będzie tradycyjnie przez TVP. Transmisja pierwszego półfinału 8 maja rozpocznie się o godzinie 21.00 na kanale pierwszym TVP. Wydarzenie oglądać będą mogli także Polacy mieszkający za granicą - za pośrednictwem TVP Polonia.

Eurowizja 2018 online - gdzie oglądać na żywo w internecie?

Dla tych, którzy chcą oglądać Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 online dobre wieści, bo półfinały oraz finał zobaczyć będzie można w internetowym serwisie eurowizja.tvp.pl, a także na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji na YouTube.

» Eurowizja 2018: drugi półfinał online i w TV - gdzie i o której? 10.05. «

RadioZET.pl/SA