Zamknij

Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować? [14.05]

Jolanta Waligóra
14.05.2019 19:05
Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować?
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER/EASTNEWS

Jak głosować na Polskę na Eurowizji 2019? Takie pytania nawet na kilka dni przed konkursem piosenki zadaje sobie wielu Polaków, którzy podczas pierwszego półfinału chcą oddać głos na reprezentantki naszego kraju, czyli zespół Tulia i pomóc im awansować do finału. Szczegółowe informacje o głosowaniu na Polskę na Eurowizji 2019 można znaleźć poniżej.

Eurowizja 2019 - jak zagłosować na Polskę i zespól Tulia z Polski i czy można to zrobić? W jaki sposób można oddać głos na reprezentantki naszego kraju? Kto może to zrobić? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i sprawdzamy szczegółowe informacje o głosowaniu na Polskę na Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019 - jak głosować na Polskę z Polski i czy to możliwe?

Informacji na temat tego, jak głosować na Polskę na Eurowizji 2019, nawet na kilka dni przed długo wyczekiwanym konkursem piosenki szuka w sieci wielu mieszkańców naszego kraju, którzy chcą pomóc reprezentantkom Polski w awansie do wielkiego finału. Nie mamy jednak dobrych wiadomości. Według zasad głosowania Eurowizji 2019 mieszkańcy naszego kraju nie mogą oddać głosu na Polskę. Opłata za takiego SMS zostałaby pobrana, ale oddany głos nie zostałby wzięty pod uwagę podczas sumowania wyników. 

Zagłosuj

Uważasz, że reprezentantki Polski mają szansę na awans do finału?

Liczba głosów:

Eurowizja 2019 - POLSKA: kiedy występ zespołu Tulia i o której godzinie?

Przypominamy, że pierwszy półfinał Eurowizji 2019, w którym wystąpią reprezentantki naszego kraju, czyli zespół Tulia z piosenką "Fire od Love" ("Pali się"), odbędzie się we wtorek, 14 maja. Drugi półfinał konkursu piosenki natomiast zaplanowany jest dwa dni później, na czwartek, 16 maja. Z kolei w sobotę 18 maja odbędzie się długo wyczekiwany finał muzycznego wydarzenia.

Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online. Gdzie i o której oglądać półfinał z Polską? [14.05]

Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: skąd można oddać głos?

Jak już wspominaliśmy powyżej, mieszkańcy naszego kraju nie mogą zagłosować na Polskę na Eurowizji 2019. Na zespół Tulia, czyli na nasze reprezentantki, mogą oddać głos jedynie Polacy, którzy przebywają w dniu konkursu poza terytorium Polski. Ponadto na Tulię zagłosować mogą także mieszkańcy tych państw, które biorą udział w pierwszym półfinale muzycznego wydarzenia, tj. Słowenia, Białoruś, Czechy, Czarnogóra, Cypr, Serbia, Finlandia, Węgry, Estonia, Portugalia, San Marino, Islandia, Gruzja, Australia, Belgia oraz Grecja.

Eurowizja 2019: pierwszy półfinał z Polską [RELACJA NA ŻYWO]

Głos można oddać telefonicznie lub przez SMS - numery zostaną wyświetlone w trakcie telewizyjnych transmisji. Dla tych, którzy wolą głosować w inny sposób, udostępniono oficjalną bezpłatną aplikację (iOS, Android i Windows Phone). 

pp
fot. mat. prasowe/eurowizja.org

Eurowizja 2019: poznaliśmy składy dwóch półfinałów. W którym wystąpi Polska?

Rezultat głosowania w półfinałach i finale jest kombinacją 50%:50% głosów widzów i krajowych jury. W każdym kraju widzowie i jury mają do rozdania po 58 punktów: 1,2,3,4,5,6,7,8,10 i 12, przy czym jury głosuje już podczas próby generalnej. Każdy z jurorów tworzy własny ranking, a wszystkie rankingi są sumowane i przekształcane na punktację, która jest ogłaszana dopiero po wielkim finale.

Eurowizja 2019: zmiany w sposobie prezentacji wyników głosowania

RadioZET.pl/JW