Zamknij

Eurowizja 2019 - gdzie i kiedy? Data, miejsce kolejnej Eurowizji

Redakcja
15.02.2019 15:30
Eurowizja 2019 - gdzie i kiedy? Data, miejsce kolejnej Eurowizji
fot. AP/Associated Press/EASTNEWS

Gdzie Eurowizja 2019? Oficjalnie potwierdzono miejsce, w którym odbędzie się kolejna edycja muzycznej imprezy. Sprawdzamy najważniejsze informacje na ten temat i przedstawiamy miejsce i dokładną datę Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie kolejna edycja muzycznej imprezy? W Jerozolimie czy w Tel Awiw? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat nadchodzącego wydarzenia.

Eurowizja 2019 - gdzie się odbędzie kolejna edycja Eurowizji? [MIEJSCE]

Gdzie Eurowizja 2019? Tradycyjnie kolejna edycja Eurowizji odbywa się w państwie, który wygrał ubiegłoroczny konkurs. Kierując się tą zasadą, Eurowizja 2019 miała mieć miejsce w Izraelu (tegoroczną edycję wydarzenia wygrała Netta, która reprezentowała to państwo). Planowane miejsce imprezy wywołało jednak wiele kontrowersji. Napięta sytuacja polityczna powodowała, że coraz więcej osób sprzeciwiała się organizacji konkursu w tym kraju. Na łamach brytyjskiego "The Guardian" pojawiła się nawet petycja nawołująca do bojkotu Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Podpisało ją ponad 140 muzyków, reżyserów, aktorów i pisarzy z całej Europy, m.in. Roger Waters, Brian Eno, Candy Bowers czy Gérard Mordillat. Artyści sprzeciwiali się organizacji konkursu przez Izraela. Twierdzili, że impreza powinna odbyć się w kraju, gdzie przestrzegane są prawa człowieka.

>> Eurowizja 2019: zespół Tulia reprezentantem Polski w konkursie. Wystąpią w Izraelu! 

Niedawno pojawiła się jednak oficjalna decyzja w tej sprawie, dlatego już wiadomo, gdzie Eurowizja 2019 się odbędzie. Kolejna edycja konkursu będzie mieć miejsce w Izraelu, a dokładniej w Tel Awiwie (w Pawilonie 2 Centrum Konferencyjnego). Okazało się, że w ostatecznym przetargu to właśnie władze Tel Awiwu przedstawiły najatrakcyjniejszą propozycję.

"Spośród trzech najlepszych kandydatur zdecydowaliśmy, że to Tel Awiw ma najlepsze warunki, by przygotować największe rozrywkowe widowisko na świecie. Cieszymy się, że to z Tel Awiwem i telewizją Kan przygotujemy najbardziej spektakularny konkurs w historii" - oświadczył producent wykonawczy Eurowizji Jon Ola Sand.

>> Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, który reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019?

Kiedy Eurowizja 2019? DATA

Jak już wspominaliśmy powyżej, konkurs piosenki odbędzie się w Izraelu. Znana jest także data Eurowizji 2019. Muzyczne wydarzenie odbędzie się 14, 16 oraz 18 maja. Szacowany koszt organizacji Eurowizji 2019 w Izraelu to około 124 mln zł.

RadioZET.pl/JW