Zamknij

Eurowizja 2019 - polska PIOSENKA. Co zaśpiewa zespół Tulia na Eurowizji? [14.05]

Jolanta Waligóra
14.05.2019 18:13
Eurowizja 2019 - polska PIOSENKA. Co zaśpiewa zespół Tulia na Eurowizji?
fot. Youtube/TuliaVEVO

Polska piosenka na Eurowizję 2019 to temat, na który informacji, z uwagi na zbliżający się 64. Konkurs Piosenki, szuka wiele osób. W piątek 15 lutego ogłoszony został reprezentant naszego kraju - wiadomo, że o zwycięstwo walczyć będzie zespół Tulia, wykonujący muzykę folkową. Sprawdzamy, co już wiadomo o polskiej piosence na Eurowizję 2019.

Eurowizja 2019 - PIOSENKA z Polski. Co zaśpiewa reprezentant naszego kraju zespół Tulia w konkursie piosenki? Jak brzmi utwór? Jakie są słowa polskiej piosenki na Eurowizję 2019? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Eurowizja 2019: pierwszy półfinał z Polską [RELACJA NA ŻYWO]

Polska piosenka na Eurowizję 2019 - co zaśpiewa zespół Tulia?

Informacji na temat tego, jaka jest polska piosenka na Eurowizję 2019, szuka wiele osób. W piątek 15 lutego specjalna Komisja Konkursowa powołana przez Telewizję Polską, po wewnętrznych eliminacjach, ogłosiła reprezentanta naszego kraju. Wiadomo, że Polskę na Eurowizji 2019 reprezentować będzie grupa Tulia. 

Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować?

Ogłoszono już oficjalną informację o polskiej piosence zespołu Tulia na Eurowizję 2019! W sieci pojawiało się wiele spekulacji na ten temat, odkąd został ogłoszony zespół, który będzie reprezentował nasz kraj w konkursie. Internauci obstawiali, że grupa Tulia w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 wystąpi z utworem "Pali się", a ich podejrzenia okazały się prawdziwe. W listopadzie ubiegłego roku artystki opublikowały teledysk do tej piosenki, który do tej pory na Youtube obejrzało ponad 800 tysięcy osób.

Eurowizja 2019: GŁOSOWANIE. Jak głosować w półfinałach i FINALE?

Zobacz także

Eurowizja 2019 - polska PIOSENKA. Jaki utwór zaprezentuje zespół Tulia?

W piątek, 8 marca został zaprezentowany oficjalny teledysk Tulii do nowej, dwujęzycznej wersji singla "Pali się". Polska piosenka na Eurowizję 2019 wykonana jest w wersji polsko-angielskiej.

Eurowizja 2019 - POLSKA: kiedy występ zespołu Tulia i o której godzinie?

Tulia to polski zespół wokalny wykonujący muzykę folkową, założony w Szczecinie w 2017 roku. W czerwcu 2018 roku wystąpiły z piosenką "Jeszcze Cię nie ma" podczas koncertu "Premiery" w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS. 

Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online. Gdzie i o której oglądać półfinał? [14.05]

W sieci możemy znaleźć informacje o tym, że grupę Tulia tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem, ich kariera estradowa rozpoczynała się często w wieku 7 lat w zespołach ludowych pieśni i tańca. Dziś część z nich kontynuuje naukę w wyższych szkołach muzycznych lub kultywuje tradycje muzyczne w zespołach muzyki dawnej. 

Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, który reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019? 

RadioZET.pl/JW