Zamknij

Eurowizja 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji? [DATA, MIEJSCE]

Jolanta Waligóra
20.05.2019 14:06
Eurowizja 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji? [DATA, MIEJSCE]
fot. Instagram.com/eurovision

Kiedy Eurowizja 2020 i gdzie się odbędzie? Miejsce oraz dokładna data kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji to informacje, które szczególnie interesują miłośników podobnych wydarzeń. Choć oficjalnych informacji na ten temat jeszcze nie ma, to już pojawiają się pierwsze szczegóły. Sprawdzamy, co już wiadomo o miejscu i dacie Eurowizji 2020.

Eurowizja 2020 - DATA i MIEJSCE. Kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji? Gdzie będzie mieć miejsce muzyczne wydarzenie? Co warto wiedzieć na temat konkursu? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i sprawdzamy szczegółowe informacje o dacie i miejscu Eurowizji 2020.

Kiedy Eurowizja 2020? [DATA]

Choć dokładna data Eurowizji 2020 nie jest jeszcze znana, to już pojawiają się pierwsze szczegóły. Wiadomo, że najbliższy Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w 2020 roku, a dokładniej w maju. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja muzycznego wydarzenia odbyła się w drugiej połowie maja - 14 i 16 maja miały miejsce półfinały, a 18 maja długo wyczekiwany, wielki finał. Możliwe zatem, że Eurowizja 2020, podobnie jak w tym roku, odbędzie się w drugiej połowie miesiąca.

Jeśli tylko pojawią się oficjalne informacje na temat tego, kiedy Eurowizja 2020, opublikujemy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Eurowizja 2020 - gdzie odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji? [MIEJSCE]

Tradycyjnie kolejna edycji Eurowizji ma miejsce w kraju, z którego pochodzi zwycięzca danej edycji. W 2019 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrał Duncan Laurence, który reprezentował Holandię. Oznacza to, że Eurowizja 2020 odbędzie się w Holandii. Nie wiadomo jeszcze w jakim mieście. Do tej pory chęć organizacji muzycznego wydarzenia wyraziły m.in. takie miasta jak Amsterdam, Arnhem, Haga, Rotterdam oraz Utrecht. 

Eurowizja 2019 - WYNIKI: kto wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji i kim jest zwycięzca? [18.05]

Jeśli tylko pojawi się więcej szczegółowych informacji, opublikujemy je w tym miejscu.

RadioZET.pl/JW