Zamknij

Eurowizja 2021: GŁOSOWANIE. Jak głosować w półfinałach i finale? [NUMER SMS, ZASADY]

22.05.2021 17:50
Eurowizja 2021 Rafał Brzozowski
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Jak głosować w półfinałach i finale Eurowizji 2021? Głosowanie telewidzów w Eurowizji jest jedną ze składowych, które decydują o tym, kto wygra konkurs piosenki. Nie inaczej jest w tegorocznym konkursie, którego pierwszy półfinał rozpocznie się już we wtorek, 18 maja. Sprawdzamy zasady głosowania na Eurowizji 2021, numer SMS, reguły wybierania zwycięzców oraz informacje o głosowaniu przez SMS lub telefonicznie. 

Eurowizja 2021: zasady głosowania. Jak głosować w półfinałach konkursu piosenki 18 i 20 maja? Jak będzie można oddać głos w finale 22.05? Czy mieszkańcy Polski będą mogli głosować na Polskę na Eurowizji 2021? Odpowiadamy na zadawane pytania i przedstawiamy szczegółowe informacje.

Jeśli chcecie wziąć udział w eurowizyjnym głosowaniu i wybrać potencjalnych konkurentów reprezentanta Polski, koniecznie sprawdźcie, jak to zrobić!

Eurowizja 2021: finał. RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI [SOBOTA, 22.05]

Eurowizja 2021: ZASADY głosowania w półfinałach i finale

Głosowanie telewidzów w Eurowizji jest jedną ze składowych, które decydują o tym, kto wygra. Nie inaczej jest w tegorocznym konkursie. Zasady głosowania w półfinałach Eurowizji 2021 są takie same, przy czym trzeba pamiętać, że w każdym z półfinałów prawo do głosowania mają wyłącznie ci widzowie, którzy przebywają w państwach, które biorą udział w danym półfinale.

Eurowizja 2021: jak głosować na Polskę? Głosowanie na Rafała Brzozowskiego [INSTRUKCJA]

W drugim półfinale Eurowizji 2021 (20 maja), z racji tego, że podczas niego ma miejsce występ Polaków, można oddać głos. Warto także dodać, że według regulaminu konkursu piosenki, przebywając na terenie Polski, nie można oddać głosu na polskiego reprezentanta.

Eurowizja 2021 - TRANSMISJA: pierwszy półfinał. O której i gdzie oglądać w TV, online? [18.05]

W pierwszym półfinale Eurowizji 18 maja natomiast Polacy głosu oddać nie mogą (o ile nie przebywają akurat w kraju biorącym udział w danym półfinale). Jeśli tak jest, mogą oddać głos, jednak nie na reprezentanta kraju, w którym przebywają. 

Rezultat głosowania w półfinałach i finale jest kombinacją 50%:50% głosów widzów i krajowych jury. W każdym kraju widzowie i jury mają do rozdania po 58 punktów: 1,2,3,4,5,6,7,8,10 i 12, przy czym jury głosuje już podczas próby generalnej. Każdy z jurorów tworzy własny ranking, a wszystkie rankingi są sumowane i przekształcane na punktację, która jest ogłaszana dopiero po wielkim finale.

Eurowizja 2021: wszystkie piosenki. Jakie utwory biorą udział w konkursie? [WIDEO]

Eurowizja 2021 - jak głosować? NUMER SMS, telefonicznie, przez aplikację?

Po zakończeniu wszystkich występów rozpoczyna się głosowanie na Eurowizji 2021. Głos można oddać telefonicznie lub przez SMS - numery zostaną wyświetlone w trakcie telewizyjnych transmisji. Dla tych, którzy wolą głosować w inny sposób, udostępniono oficjalną bezpłatną aplikację (iOS, Android).

Widzowie głosujący z Polski będą mogli wysyłać SMS pod numer 73555, w treści wiadomości wpisując kod przypisany konkretnemu uczestnikowi - w półfinałach od 01 do 17, a w finale Eurowizji 2021 od 01 do 26.

Eurowizja 2021 - POLSKA: kiedy występ Rafała Brzozowskiego i o której godzinie? [TRANSMISJA]

Eurowizja 2021: kolejność startowa występów w półfinałach. Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?