Zamknij

Eurowizja Junior 2019 - POLSKA: które miejsce zajęła Viki Gabor i ile punktów otrzymała?

Jolanta Waligóra
24.11.2019 19:05
Eurowizja Junior 2019 - POLSKA: które miejsce zajmie Viki Gabor i ile punktów otrzyma?
fot. VIPHOTO/East News

Które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 2019? Występ Viki Gabor, reprezentantki naszego kraju to temat, który niezmiennie wywołuje duże emocje. Nic dziwnego, w końcu Polska zaliczana była do ścisłego grona faworytów konkursu piosenki. Przedstawiamy szczegółowe informacje, a po ogłoszeniu wyników aktualizujemy artykuł i sprawdzamy, które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 24.11.2019.

Polska na Eurowizji Junior 2019 - które miejsce zajęła Viki Gabor? Ile punktów otrzymała reprezentantka naszego kraju? Jakie noty otrzymała od jurorów, a jakie od internautów? Co wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje, a po ogłoszeniu wyników aktualizujemy artykuł i sprawdzamy, które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 24.11.2019.

Polska na Eurowizji Junior 2019 - które miejsce zajęła Viki Gabor?

Występ Polski na Eurowizji Junior 2019 to temat, który niewątpliwie wywołuje wiele emocji. Nic dziwnego, w końcu Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest jednym z najpopularniejszych, a Polska zaliczana była do ścisłego grona faworytów. Finał długo wyczekiwanego muzycznego wydarzenia odbył się w niedzielę, 24 listopada w Gliwicach i to właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 2019. Artykuł, po opublikowaniu oficjalnych wyników, będziemy aktualizować. Zachęcamy do śledzenia.

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019 z piosenką „Superhero”. Reprezentantka Polski Viki Gabor zajęła pierwsze miejsce i tym samym zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał drugi rok z rzędu. Polska zdobyła łącznie 278 punktów.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor wygrała konkurs. Polska zwycięża drugi rok z rzędu [WYNIKI]

Eurowizja Junior 2019: faworyci do wygrania konkursu [LISTA PAŃSTW]

Podczas Eurowizji Junior 2019 zmierzyło się ze sobą 19 reprezentantów różnych krajów - 18 wykonawców z Europy oraz jeden reprezentant z Australii. Polskę reprezentowała Wiktoria Gabor, która wykonała  utwór "Superhero". Warto dodać, że Polka była zaliczana do ścisłego grona faworytów, dlatego jej szansę na zwycięstwo były bardzo duże. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku konkurs ten wygrała Roksana "Roxi" Węgiel, dlatego też tegoroczna edycja wydarzenia ma miejsce w Polsce.

Eurowizja Junior 2019 - POLSKA: które miejsce zajmie Viki Gabor i ile punktów otrzyma?

Jak już wspominaliśmy powyżej, o tym, które miejsce zajęła Polska na Eurowizji Junior 2019 i ile punktów otrzymała Viki Gabor, dowiedzieliśmy się w niedzielę 24.11 podczas wielkiego finału. Artykuł będziemy aktualizować.

Wyniki głosowania jury prezentowały się następująco:

  1. Kazachstan - 148
  2. Polska - 112
  3. Hiszpania - 105

Po przeliczeniu wszystkich głosów - jury i internautów - Polska zajęła pierwsze miejsce w konkursie Eurowizji Junior 2019.

Eurowizja Junior 2019 - WYNIKI. Kto wygra konkurs piosenki w Gliwicach? [24.11]

Wiktoria Gabor to młoda kompozytorka i piosenkarka. Ma 12 lat - urodziła się w 2007 roku. Polscy widzowie mogą kojarzyć Viki Gabor z drugiej edycji "The Voice Kids", gdzie nastolatka podbiła serca jurorów i widzów, zajmując wysokie 2. miejsce. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 Wiktoria Gabor ma romskie korzenie i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Urodziła się w Niemczech. Spędziła dzieciństwo w Polsce, a później zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Obecnie Viki Gabor mieszka w Krakowie. Więcej szczegółowych informacji na temat Viki Gabor, można znaleźć w linku poniżej.

Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? [WIEK, INSTAGRAM]

RadioZET.pl/JW