Zamknij

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się konkurs piosenki? [DATA, MIEJSCE]

24.09.2020 12:17
Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się konkurs piosenki? [DATA, MIEJSCE]
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Kiedy i gdzie Eurowizja Junior 2020? Data i miejsce najbliższego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci to temat, na który informacji poszukuje wielu miłośników podobnych wydarzeń. Przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy, co już wiadomo na temat tego, kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja Junior w 2020 roku.

Eurowizja Junior 2020 - kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Gdzie muzyczne wydarzenie będzie mieć miejsce? Co już wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy datę i miejsce Eurowizji Junior w 2020 roku.

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski został reprezentantem w konkursie i jaka piosenka?

Eurowizja Junior 2020 - kiedy odbędzie się konkurs piosenki? [DATA]

Wiele osób zastanawia się, kiedy Eurowizja Junior w 2020 roku. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Polsce zostanie zorganizowany w niedzielę 29 listopada w specjalnym studio TVP w Warszawie, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć. 

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Warszawie. Znamy logo i slogan konkursu w Polsce

Gdzie będzie Eurowizja Junior 2020? [MIEJSCE]

Informacje na temat tego, gdzie Eurowizja Junior w 2020 roku się odbędzie, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu po raz pierwszy w historii jeden kraj wygrał konkurs piosenki dwa razy z rzędu i była to Polska. W 2018 finał muzycznego wydarzenia zwyciężyła Roksana Węgiel z piosenką "Anyone I want to be", a rok później laureatką konkursu została Wiktoria "Viki" Gabor z utworem "Superhero". W związku z tym wiele osób zaczęło zastanawiać się, gdzie Eurowizja Junior 2020 i czy odbędzie się w Polsce po raz kolejny. 

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020 - FINAŁ: kiedy, gdzie oglądać i kto wystąpi?

Jacek Kurski po finale Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach oświadczył, że będzie ubiegał się o organizację dziecięcej Eurowizji również w 2020 roku. Prezes zapewnił, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania raz jeszcze. Naturalnie wymaga to zgody Europejskiej Unii Nadawców. Dodatkowo pojawiła się propozycja, żeby Eurowizja dla Dzieci odbyła się tym razem w Krakowie. Radny miejski Michał Drewnicki napisał interpelację do prezydenta miasta, w której namawia go do włączenia się w organizację konkursu muzycznego w Tauron Arenie.

Panie Prezydencie mieszkanka Krakowa, Nowej Huty zwyciężyła konkurs Eurowizji Junior. Gratulując Pani Wiktorii Gabor wygranej, uważam, że przyszłoroczna edycja tego turnieju muzycznego powinna odbyć się w Krakowie, np. w Tauron Arenie. Będzie to świetna promocja naszego miasta oraz swego rodzaju uhonorowania naszej młodej artystki, gdy następne zawody odbędą się w tym mieście. Proszę o rozważenie propozycji oraz wystąpienie do Telewizji Polskiej z propozycją włączenia się w organizację. Na tym wydarzeniu zarówno Polska, jak i Kraków mogą skorzystać - brzmi interpelacja Michała Drewnickiego.

Warto zaznaczyć, że o możliwość organizacji Eurowizji Junior w 2020 roku może ubiegać się zarówno zwycięski kraj (czyli w tym wypadku Polska), jak i wszyscy chętni nadawcy publiczni.

AKTUALIZACJA - EUROWIZJA 2020 ODBĘDZIE SIĘ W POLSCE, A DOKŁADNIEJ W WARSZAWIE.

Eurowizja Junior 2020 oficjalnie w Polsce. Historyczny sukces TVP 

RadioZET.pl