Zamknij

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski został reprezentantem w konkursie i jaka piosenka?

24.11.2020 16:35
Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski został reprezentantem w konkursie i jaka piosenka?
fot. mat. prasowe TVP

Znamy już reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji Junior 2020! Poniżej zebraliśmy informacje o tym, kto wygrał krajowe eliminacje w programie "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020", kim jest zwycięzca oraz jaką piosenkę wykona podczas finału konkursu i inne informacje.

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski został reprezentantem w konkursie i jaka piosenka? Sprawdzamy, kto wygrał krajowe eliminacje i będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2020 pod koniec listopada oraz jaką piosenkę wykona.

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i gdzie odbędzie się konkurs piosenki? [DATA, MIEJSCE]

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski został reprezentantem w konkursie?

W niedzielę, 27 września poznaliśmy reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji Junior 2020. O tym, kto z Polski wystąpi pod koniec listopada na Eurowizji Junior 2020, mogliśmy dowiedzieć się podczas finału programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020", podobnie jak w poprzednim roku.

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020 - FINAŁ: kiedy, gdzie oglądać i kto wystąpi?

Przypomnijmy, że pierwszą finalistką została Lena Marzen, która wygrała pierwszy odcinek piosenką "Andromeda" Edyty Górniak. Oprócz niej o szansę na udział w Eurowizji Junior 2020 walczyły Agata Serwin i Alicja Tracz. To właśnie Alicja została reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2020.

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski z piosenką "I'll Be Standing"

Finalistki zaprezentowały po dwa utwory: piosenkę z ich zwycięskiego odcinka i autorską kompozycję stworzoną specjalnie na Eurowizję Junior 2020. Piosenkę Alicji Tracz można odsłuchać poniżej.

Eurowizja Junior 2020: oto finaliści „Szansy na sukces”. Znamy też nazwiska jurorów

Eurowizja Junior 2020: POLSKA - jaka piosenka i kim jest reprezentant?

Piosenkę "I'll Be Standing", którą wykona Alicja Tracz, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020, stworzył Gromee. Rok temu krajowe eliminacje, jak również główny konkurs wygrała Viki Gabor z piosenką "Superhero".

Viki Gabor - kim jest Wiktoria Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

W konkursie Eurowizji Junior 2020 weźmie udział łącznie 13 reprezentantów z 13 państw: Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Niemiec, Kazachstanu, Malty, Polski, Rosji, Serbii, Hiszpanii, Holandii oraz Ukrainy.

18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci ma zostać przeprowadzony 29 listopada 2020 w Warszawie. Organizatorem będzie Telewizja Polska (TVP). Jest to drugi konkurs z rzędu, który odbędzie się w Polsce. Niestety ze względu na ograniczenia w podróżowaniu spowodowane pandemią koronawirusa nie ma możliwości, aby uczestnicy konkursu zaprezentowali się w Polsce. Z tego powodu każdy z artystów wystąpi w specjalnie przygotowanym studiu w swoim kraju, a finał konkursu odbędzie się bez udziału publiczności.

RadioZET.pl