Zamknij

Facebook Gaming: co to jest? Jak z niego korzystać? [GRY, STREAMING]

Paweł Żurek
20.03.2019 12:29
Facebook Gaming: co to jest? Jak z niego korzystać? [GRY, STREAMING]
fot. Shutterstock

Facebook Gaming: czym jest nowa opcja, która ma zostać uruchomiona przez Facebook? Portal szacuje, że będzie z niej korzystało nawet kilkaset milionów osób miesięcznie. Sprawdzamy co można robić dzięki Facebook Gaming, co to jest FG, a także do czego służy nowa opcja wprowadzona przez portal.

Facebook Gaming: co to jest? Jak z niego korzystać? Do czego służy Facebook Gaming? Sprawdźcie najważniejsze informacje o nowej platformie - Facebook Gaming.

>> Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych

Facebook Gaming: co to jest?

Facebook Gaming to nowa kategoria tematyczna wprowadzana przez portal. Jej wdrożenie było związane z rosnącym zainteresowaniem internautów na punkcie treści gier wideo. Jak szacował Facebook, ponad 700 mln użytkowników w ciągu miesiącu czyta wiadomości dotyczących wirtualnej rozrywki. Stąd powstał pomysł wprowadzenia specjalnego działu: Facebook Gaming.

Facebook - jak wylogować się z innych urządzeń: na komputerze, telefonie lub tablecie?

Facebook Gaming: jak z niego korzystać? [STREAMING, GRY]

Facebook Gaming będzie zawierał kilka segmentów, w których będą pojawiały się informacje, streamingi z gier, wideo, oraz opinie użytkowników. Oto działy, które znajdziemy w FG:

  • Gry – wszystkie facebookowe gry zostaną zebrane w jednym miejscu
  • Transmisje z gier – będzie to miejsce śledzenia transmisji z gier, wydarzeń esportowych czy mediów o tematyce gamingowej.
  • Grupy gamingowe – tutaj zgromadzą się fani najlepszych na świecie gamerów. Grupy pozwolą jednak także zgromadzić swoje własne audytorium.

>> Facebook: jak sprawdzić kto obserwuje mnie na facebooku? Metoda na sprawdzenie obserwujących nasz profil

Kiedy zostanie wprowadzony Facebook Gaming? [DATA]

Póki co, Facebook Gaming nie został wprowadzony na portal. Nie ma też informacji na temat tego, kiedy nowa kategoria tematyczna - FG - pojawi się na naszych tablicach. Czekamy na oficjalną datę wejścia Facebook Gaming na polski rynek. Gdy zostanie podana, zaktualizujemy ten artykuł.

>> Facebook przeprasza reklamodawców za awarię. Sprawdźcie, czy należy wam się zwrot kosztów [TŁUMACZYMY]

RadioZET.pl/PZ