Zamknij

Facebook Randki - co to, na czym polega i jak korzystać z nowej usługi?

28.10.2020 10:06
Facebook Randki - co to, na czym polega i jak korzystać z nowej usługi?
fot. SHUTTERSTOCK

Facebook Randki to nowa usługa portalu, która w Polsce zadebiutowała w drugiej połowie października 2020. W związku z tym wiele osób, a przede wszystkim singli, poszukuje w sieci informacji na temat tego, co to jest Facebook Randki i na czym polega ta opcja. Szczegóły można znaleźć poniżej.

Facebook Randki w Polsce - co to jest? Na czym polega nowa usługa Facebooka? Jak korzystać? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o opcji Facebook Randki.

Facebook Randki - co to jest i na czym polega nowa usługa?

Informacje na temat tego, na czym polegają Facebook Randki, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim singli. Nic dziwnego, w końcu jest to stosunkowo nowa usługa w Polsce, bo zadebiutowała w drugiej połowie października 2020, więc nie wszyscy jeszcze zdążyli się z nią zaznajomić. 

Facebook Randki to usługa całkowicie darmowa, pozbawiona reklam. Jej celem jest oczywiście pomoc użytkownikom Facebooka w znalezieniu partnera/partnerki, co w czasie pandemii jest znacznie utrudnione. Jak czytamy na portalu tech.wp.pl, Facebook twierdzi, że w usłudze Randki chodzi przede wszystkim o budowanie trwałych relacji i związków, nie o krótkotrwałe romanse i "przesuwanie profili", jak w konkurencyjnych aplikacjach.

Usługa Facebook Randki będzie sugerowała jej użytkownikom znajomości na podstawie wpisanych zainteresowań, grup oraz wydarzeń. 

Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych 2020 

Facebook Randki w Polsce - jak korzystać z usługi?

Aby zacząć korzystanie z Facebook Randki trzeba pobrać najnowszą aktualizację Facebooka. Następnie wchodzimy w opcje (na telefonie są to trzy paski umiejscowione w prawym dolnym rogu) i wybieramy "Randki".

Jak można odzyskać hasło do Facebooka i co zrobić, gdy zapomni się hasła do FB?

122790153_2829720610600592_3924235915702290110_n
fot.

Później pojawi nam się informacja, że Facebook pomoże nam znaleźć partnera na podstawie naszych zainteresowań. Co ważne, w Randkach portal społecznościowy nie będzie nam proponował bieżących znajomych z Facebooka ani powiadamiał ich o naszym dołączeniu do tej usługi.

Następnie Facebook poprosi nas o stworzenie profilu randkowego, gdzie musimy podać nasze imię, wiek, tożsamość płciową oraz opcjonalnie - informacje o edukacji i pracy. Następnie wybieramy, kogo szukamy - kobiet, mężczyzn, czy może nie ma to dla nas znaczenia oraz określamy, czy szukamy przyjaźni, czy na przykład długoterminowego związku. Później należy postępować zgodnie z wskazówkami wyświetlanymi na kolejnych ekranach.

Facebook - jak wyłączyć czat oraz aktywność, dostępność i powiadomienia?

Aplikacja będzie korzystała z naszej aktualnej lokalizacji - dzięki temu odnajdziemy pasujące osoby w naszym pobliżu. Na swoim randkowym profilu będziemy widzieć osoby, które nas polubiły, ale rozmowę na czacie - podobnie jak w konkurencyjnym Tinderze - będzie można rozpocząć jedynie wtedy, gdy dwie osoby wzajemnie się polubią.

Co ciekawe, oprócz pisania z potencjalnymi partnerami/partnerkami, usługa pozwala nam również na tzw. wirtualne randki, czyli rozmowy wideo. 

RadioZET.pl