Zamknij

Facebook - jak usunąć grupę? Sposób na usunięcie i zarchiwizowanie grupy na FB

Redakcja
12.02.2019 13:47
Facebook - jak usunąć grupę? Sposób na usunięcie i zarchiwizowanie grupy na FB
fot. PIXABAY

Jak usunąć grupę na Facebooku? Informacji na ten temat szuka wielu użytkowników serwisu. Usunięcie grupy na FB jest trwałe, a dokonać tego może jedynie jej administrator, dlatego warto, żeby była to przemyślana decyzja. Szczegółowe informacje o skutecznych sposobach usunięcia oraz zarchiwizowania grupy na Facebooku zamieszczamy poniżej.

Jak usunąć grupę na FB? Skuteczny sposób na usunięcie oraz zarchiwizowanie grupy na Facebooku można znaleźć poniżej. Przedstawiamy najlepszą metodę.

» Facebook - jak sprawdzić kto wszedł na mój profil? «

Jak usunąć grupę na Facebooku? Skuteczny sposób

Informacji na temat tego, jak usunąć grupę na FB, szuka wiele osób, które z różnych przyczyn zdecydowały się na ten krok. Należy pamiętać, że usunięcie grupy na Facebooku jest trwałe i nie da się go cofnąć. Dlatego ważne jest, żeby była to dobrze przemyślana decyzja. Usunięcia grupy na FB może dokonać jedynie jej założyciel, który jest jednocześnie jej administratorem (jeżeli administrator będący założycielem grupy już do niej nie należy, pozostali administratorzy mogą usunąć tę grupę).

» Facebook: jak sprawdzić kto obserwuje mnie na facebooku? Metoda na sprawdzenie obserwujących nasz profil «

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć grupę na Facebooku, jest bardzo prosta. W Aktualnościach należy kliknąć pozycję Grupy w menu po lewej stronie i wybrać grupę. Następnie trzeba kliknąć pozycję Członkowie, która zamieszczona jest po lewej stronie. Po kliknięciu w trzy kropki obok imienia i nazwiska członka grupy należy wybrać opcję Usuń z grupy (czynność należy powtarzać aż do usunięcia wszystkich członków). Po ich usunięciu należy wybrać opcję Opuść grupę obok swojego imienia i nazwiska.

Facebook - jak usunąć grupę? [ZARCHIWIZOWANIE GRUPY]

Jak już wspominaliśmy powyżej, usunięcie grupy na Facebooku jest stałe, dlatego ważne, żeby była to przemyślana decyzja. Jeśli jednak nie chcemy trwale jej usuwać, możemy ją zarchiwizować. Administrator w każdym momencie będzie mógł cofnąć archiwizację, a grupa na Facebooku ponownie stanie się widoczna w wynikach wyszukiwania. 

» Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych «

Jeśli zatem chcemy zarchiwizować grupę na FB, należy w aktualnościach kliknąć pozycję Grupy w menu po lewej stronie i wybrać grupę. Następnie kliknąć w trzy kropki, które znajdują się pod zdjęciem w tle i wybrać opcję Zarchiwizuj grupę. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie.

RadioZET.pl/Facebook.com/JW