Zamknij

Falcon 9: o której godzinie i gdzie oglądać online start rakiety SpaceX 30.05? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Piotr Krajewski
30.05.2020 20:00
Falcon 9 o której godzinie i gdzie oglądać online start rakiety 30.05 TRANSMISJA NA ŻYWO
fot. AP/Associated Press/East News

Start rakiety Falcon 9 odbędzie się już 30 maja. W sobotę NASA i firma Space X Elona Muska wystrzeli na orbitę kapsułę Crew Dragon w ramach misji kosmicznej Demo-2, która ma dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. O której godzinie i gdzie oglądać online start rakiety Falcon 9? Sprawdzamy szczegóły dotyczące transmisji na żywo ze startu Falcon 9 SpaceX.

Falcon 9: start rakiety 30.05.2020 - o której godzinie i gdzie oglądać start rakiety Falcon 9? Co warto wiedzieć na temat misji kosmicznej Demo-2 i kto poleci w kosmos? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o starcie rakiety Falcon 9 SpaceX, która wystartuje w sobotę.

Falcon 9: start rakiety 30.05 SpaceX – co to jest misja Demo2 i kto poleci w kosmos?

Start rakiety Falcon 9 w sobotę, 30.05 to jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat w branży kosmicznej. Misję kosmiczną Demo-2 organizuje NASA i firma Space X Elona Muska. Będzie to oficjalnie pierwszy komercyjny, załogowy lot w kosmos.

Rakieta Falcon 9 wystartuje z przylądka Canaveral na Florydzie, a w kosmos poleci dwóch amerykańskich astronautów: Doug Hurley i Bob Behnken. Kapsuła Crew Dragon wystrzeli ich na orbitę i doleci do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Rakieta Space X przeleci nad Polską. Transmisja na żywo

Start rakiety Falcon 9: o której godzinie i gdzie oglądać online? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Start rakiety Falcon 9 jest zaplanowany na godzinę 21:22 czasu polskiego. Transmisja na żywo będzie dostępna online w internecie. Stream pojawi się m.in. w serwisie YouTube i na stronie internetowej NASA.

Na transmisję na żywo ze startu rakiety Falcon 9 SpaceX zaprasza również TVN24 GO

Warto także wspomnieć, że początkowo start rakiety Falcon 9 był zaplanowany na środę, 27 maja 2020 roku. Niestety z powodu niesprzyjających warunków pogodowych lot musiał zostać wstrzymany. Kolejna próba - jak już wspominaliśmy powyżej - nastąpi w sobotę.

Lot Falcon 9 odwołany. Rakieta Elona Muska nie poleci z powodu pogody

RadioZET.pl/PK