Zamknij

Ferie 2021 - czy będzie można wyjechać na ferie zimowe w Polskę? [OBOSTRZENIA]

02.12.2020 12:54
Ferie 2021 - czy będzie można wyjechać na ferie zimowe w Polskę? [OBOSTRZENIA]
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Obostrzenia w czasie ferii zimowych 2021 oraz informacje dotyczące tego, czy będzie można wyjechać na ferie to temat, który jest podejmowany przez wiele osób, a szczególnie wszystkich tych, którzy muszą wcześniej zaplanować ewentualny urlop w pracy. Szczegóły zamieszczamy poniżej. Artykuł będziemy aktualizować.

Czy będzie można wyjechać na ferie zimowe w roku szkolnym 2020/21? Czy stoki narciarskie w ferie i hotele będą otwarte? Jakie obostrzenia będą obowiązywać w dniach 4-17 stycznia? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy będzie można wyjechać na ferie 2021.

Ferie 2021 - czy stoki będą otwarte i czy będzie można jeździć na nartach?

W 2021 roku ferie zimowe będą wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko oczywiście z powodu trwającej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Podstawową zmianą jest termin ferii. Rokrocznie rozpoczęcie zimowej przerwy od szkoły różniło się w zależności od województwa. Na początku planowano, że mieszkańcy województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego ferie będą mieli jako piersi i rozpoczną się one już 18 stycznia. Później na odpoczynek od zajęć dydaktycznych mieli liczyć mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego, a następnie mieszkańcy m.in. woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego czy małopolskiego.

W drugiej połowie listopada podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego poinformowano, że ferie dla wszystkich uczniów odbędą się w jednym terminie w dniach 4-17 stycznia 2021. 

Ferie zimowe jednak rozciągnięte w czasie? Rzecznik rządu komentuje

Problematyczną kwestią stało się także otwarcie stoków narciarskich w Polsce w ferie 2021. Choć początkowo mówiło się, że stoki mają pozostać zamknięte, to ostatecznie zdecydowano się na ich otwarcie. Jak czytamy na stronie rządowej, stoki narciarskie i turystyczne będą czynne w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

Stoki narciarskie zostaną otwarte. Znamy szczegółowe wytyczne

Czy będzie można wyjechać na ferie zimowe 2021? [OBOSTRZENIA]

W związku z wprowadzeniem obostrzeń na ferie zimowe 2021, wiele osób zaczęło także zastanawiać się, czy będzie można wyjechać w czasie ferii. Trzeba będzie jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ do tej pory nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na ten temat. 

Mówi się jednak, że wyjazdy w dniach 4-17 stycznia mogą nie być możliwe. 

Dni wolne od szkoły 2020/2021 - kiedy ferie i przerwa świąteczna? [KALENDARZ SZKOLNY]

Mimo różnych sygnałów pojawiających się, jak będą wyglądały ferie, nasze stanowisko jest konserwatywne, bezwzględne: ferie spędzamy w domu. To jest jedyna broń, która nas może uchronić przed trzecią falą pandemii - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że według najnowszych obostrzeń hotele mają pozostać zamknięte dla turystów do 27 grudnia, a także później, gdy dany hotel znajdzie się w strefie czerwonej. Nie wiadomo jeszcze, czy zakaz ten zostanie wydłużony. Artykuł będziemy aktualizować.

RadioZET.pl