Zamknij

Ferie z TVP 2021 - PROGRAM: o której i gdzie oglądać w TV, online? [TRANSMISJA]

04.01.2020 15:18
Ferie z TVP 2021 - PROGRAM: o której i gdzie oglądać w TV, online? [TRANSMISJA]
fot. SHUTTERSTOCK

Ferie z TVP 2021 to oferta programowa skierowana do dzieci oraz młodzieży, które podczas tegorocznej przerwy zimowej pozostaną w domach. Będzie można m.in. nauczyć się tańczyć, gotować czy wirtualnie zwiedzić muzea. Szczegółowy program ferii z TVP 2021 i najważniejsze informacje, można znaleźć poniżej.

Ferie z TVP 2021 - PROGRAM: kiedy oglądać i o której godzinie transmisja w telewizji? Gdzie obejrzeć online w internecie? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy program ferii z TVP 4.01-17.01.2021.

Program ferii z TVP 2021 - co oglądać w ferie zimowe w telewizji?

Program ferii z TVP 2021 to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez dzieci i młodzież, która ciekawie chciałaby spędzić czas podczas tegorocznej przerwy zimowej w domu. Ferie z TVP 2021 to propozycja programowa Telewizji Polskiej, która powstała we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Twarzą i ambasadorką projektu jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku. 

Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: Znajdź mnie w Paryżu” lub „Nowych legend o Małpim Królu”. Pierwszy z nich ukazuje losy żyjącej na początku XX wieku, rosyjskiej księżniczki, która po wstąpieniu do słynnej paryskiej szkoły baletowej za sprawą niezwykłych zdolności swojego chłopaka, przenosi się w czasie do roku 2018. Fabuła drugiego inspirowana jest chińską powieścią „Podróż na zachód” i opowiada historię tajemniczej kobiety, która podejmuje próbę uwolnienia uwięzionego od 500 lat Małpiego Króla.

Od godz. 9:00 odbędzie się cykl dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych. Trwający dwie godziny blok składać się będzie z autorskich produkcji Telewizji Polskiej, których pełną listę wraz z krótkimi opisami można znaleźć poniżej.

  • „Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie poprowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny. Rafał Patyra dopilnuje natomiast, by nie zabrakło zadań domowych i sprawdzianów, a także poleci książki, które pomogą poszerzyć wiedzę o piłce nożnej.
  • „Strefa ruchu” –  tyczkarka Monika Pyrek; biegaczka Adrianna Palka oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada zaprezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających  prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.
  • „Poczuj rytm” – Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych przeprowadzą młodych widzów przez świat najpopularniejszych tańców.
  • „Uczniowie z klasą” – to  wyjątkowy talent show, do którego chcemy zaprosić zwyczajnych – niezwyczajnych młodych ludzi i dać im szansę na prezentację swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo.
  • „Wkręć się w to!” – czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie. Przekonają nas o tym goście Roberta El Gendy’ego i Oliwiera Szota.
  • „Zaczarowany świat sztuki!” –  ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki. Dotrzemy również do miejsc niedostępnych – pracowni konserwatorskich, muzealnych piwnic i magazynów.
  • „e-MOCje” – to program  poradnikowy  poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Głos młodych reprezentował będzie aktor Piotr Bajtlik – w ich imieniu zada on pytania ekspertom, wśród których znajdzie się między innymi dr Aleksandra Piotrowska – wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego,  społeczny  doradca  Rzecznika  Praw  Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka.  Każdy odcinek poświęcony będzie przedstawieniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyn, analizie towarzyszących mu emocji oraz wspólnemu opracowaniu możliwych rozwiązań. Porozmawiamy o nudzie, wzroście poziomu lęku i  poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemocy i trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych.   

Każdy dzień „Ferii z TVP” zakończy się emitowanym na antenie TVP3 familijnym filmem fabularnym.

Ferie z TVP 2021 - o której i gdzie oglądać w TV, online? [TRANSMISJA]

Program Ferie z TVP 2021 - jak sama jego nazwa wskazuje - dostępny będzie podczas ferii zimowych, które w tym roku wypadają jednakowo we wszystkich województwach, czyli od 4 do 17 stycznia. 

Ferie z TVP 2021 dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej (TVP ABC, TVP3). Najmłodsi widzowie zapraszani są do TVP ABC, gdzie codziennie w godzinach 8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane będą audycje dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.

Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10. roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Również nie będzie wtedy reklam między audycjami. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo „Ferie z TVP” dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w kanale TVP Stream.

Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny kanał wirtualny „Ferie z TVP” dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać będzie można w jakości HD. 

RadioZET.pl/mat.prasowe