Zamknij

Ferie zimowe 2018: co robić, gdzie wyjechać?

Redakcja
21.12.2017 11:37
Jak spędzić ferie zimowe 2018 - wyjazdy zimowe rodzinne i nie tylko
fot. Pixabay.com

Ferie zimowe 2018 - co robić, gdzie wyjechać? Propozycje wyjazdów na ferie zimowe wydają się wręcz niezliczone. Możemy wyjechać w góry, nad morze, korzystać z uroków Podlasia, a także Warmii i Mazur. Wszystko zależy od tego, jak wyobrażamy sobie tę przerwę międzysemestralną.

Większość z nas zaczyna już planować swoje wyjazdy na ferie zimowe. Dzieci uwielbiają sezon białego szaleństwa, a i dorośli potrafią czerpać nie lada radość z wypoczynku w górach. Gdzie warto pojechać w sezonie zimowym 2018?

Pomysły na ferie zimowe 2018

Jest wiele różnorodnych pomysłów na ferie zimowe 2018. Wyjechać można w góry, nad morze, na Mazury, ale także i w dalekie, ciepłe kraje. Naturalnym wyborem w zimowym sezonie narciarskim wydają się właśnie góry, nie tylko polskie. Ośrodki narciarskie kuszą bogatą ofertą wyciągów, noclegów i innych lokalnych atrakcji.

Właśnie jedną z takich ciekawych ofert może być wyjazd w góry z dzieckiem. Jazda na nartach, lepienie bałwanów, niesamowite widoki to świetna okazja do odpoczynku i aktywności na świeżym, górskim powietrzu. Szklarska Poręba, Zakopane czy Krynica Zdrój, to tylko nieliczne z często wybieranych kierunków na ferie zimowe.

Warto pomyśleć także nad wyjazdem nad morze zimą. Wiele nadmorskich kurortów zachęca do odwiedzenia ich także w trakcie zimowego sezonu. Jod, widok morza z rana, niecodzienna atmosfera przyczyniają się do coraz częstszego wybierania polskiego morza jako dobrej lokalizacji na wypad podczas ferii zimowych. Władysławowo, Gdynia, czy Darłowo mogą nas zaskoczyć - ich widok zimą znacznie różni się od tego, który znamy z wakacyjnych pocztówek.

Wielu podróżnych decyduje się także na wyjazd na ferie zimowe do ciepłych krajów. Jest to atrakcyjna opcja dla tych, którzy pragną nieco ogrzać się w blasku południowego słońca i zwiedzić nowe, nieodkryte dotąd rejony świata. Biura wycieczkowe oferują także wyjazdy za granicę w korzystnych cenach, często w opcji last minute na ferie zimowe. Teneryfa, Gracja, czy inne odległe rejony świata stają się atrakcyjną alternatywą dla zimnej aury panującej w kraju.

Dla wszystkich niezdecydowanych , jak spędzić ferie, kolejną opcją może być wyjazd do rodziny. W ciągu rok brakuje nam czasu dla najbliższych. Można więc ferie zimowe 2018 wykorzystać na zaległe odwiedziny u cioci lub dziadków, którzy mieszkają na przykład na drugim końcu kraju.
Pula pomysłów na ferie zimowe pozostaje bogata i nieskończona - wszystko zależy poniekąd od naszego budżetu i preferencji destynacji, które chcemy obrać.

RadioZet.pl/JH