Festiwal Kolorów 2019 - kiedy i gdzie się odbędzie? [MIASTA, DATY]

25.02.2019 15:26
xxx zet

Festiwal Kolorów 2019 w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Częstochowie i innych miastach w Polsce odbywać się będzie między majem a sierpniem. Wydarzenie, inaczej nazywane Świętem Holi, polega na wyrzutach proszków holi o każdej pełnej godzinie, a udział w zabawie co roku bierze tysiące osób. Szczegółowe informacje o terminach Festiwalu Kolorów 2019 i miastach, w których impreza będzie mieć miejsce, zamieszczamy poniżej.

Festiwal Kolorów 2019 - kiedy i gdzie się odbędzie? [MIASTA, DATY] fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/EASTNEWS

Festiwal Kolorów 2019: Warszawa, Kraków, Katowice, Częstochowa, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Poznań i nie tylko. Kiedy odbędzie się kolejna edycja wydarzenia? Gdzie będzie mieć miejsce? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i sprawdzamy informacje o terminach i miastach Festiwalu Kolorów 2019.

Festiwal Kolorów 2019 - MIASTA, DATY. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia - opublikowane zostały szczegóły, tj. daty i miasta. Festiwal Kolorów 2019 odbywać się będzie między majem a sierpniem w wielu miastach w Polsce, m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Częstochowie i Warszawie. Festiwal Kolorów 2019, oprócz obrzucania się proszkami holi, to także występy gwiazd. W tamtym roku w kolorowym wydarzeniu wzięli udział tacy muzycy, jak B.R.O, C-BooL, Majestic czy Verossi. Nie wiadomo jeszcze, jakie atrakcje czekają na uczestników Festiwalu Kolorów 2019 tym razem. Jeśli tylko pojawią się szczegółowe informacje, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Poniżej przedstawiamy terminy Festiwalu Kolorów 2019 i miasta, w których odbywać się będzie zabawa.

 • 25 maja - Festiwal Kolorów w Rzeszowie
 • 25 maja - Festiwal Kolorów w Warszawie
 • 1 czerwca - Festiwal Kolorów w Krakowie
 • 8 czerwca - Festiwal Kolorów we Wrocławiu
 • 15 czerwca - Festiwal Kolorów w Katowicach
 • 16 czerwca - Festiwal Kolorów w Poznaniu
 • 22 czerwca - Festiwal Kolorów w Gdańsku
 • 29 czerwca - Festiwal Kolorów w Łodzi
 • 30 czerwca - Festiwal Kolorów w Kielcach
 • 6 lipca - Festiwal Kolorów w Cieszynie
 • 25 sierpnia - Festiwal Kolorów w Częstochowie

Przypominamy, że bilety na Festiwal Kolorów 2019 nie obowiązują. Oznacza to, że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystarczy tylko przyjść i dobrze się bawić.

Na czym polega Festiwal Kolorów?

Festiwal Kolorów, inaczej nazywany także Świętem Holi, to wydarzenie, które nawiązuje do oryginalnego hinduistycznego święta radości i wiosny. Drugiego dnia święta hindusi polewają się wodą i obrzucają się nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z roślin kwitnących na wiosnę. W Polsce właśnie podczas Festiwalu Kolorów mamy szansę poznać tę tradycję i również wtedy obrzucamy się kolorowymi proszkami holi. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że z łatwością spiera się on z ubrań, dlatego nie musimy się martwić, że zniszczymy ubrania podczas zabawy.

Więcej szczegółowych informacji o Festiwalu Kolorów 2019 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: festiwalkolorow.pl.

RadioZET.pl/KP/JW

Oceń