Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 2019: program, godziny [11.11.2019]

08.11.2019 13:37

Festiwal Niepodległa to jedna z imprez, które z okazji święta odzyskania niepodległości odbędą się w Warszawie. Na Krakowskim Przedmieściu będzie można wziąć udział w koncertach, kursach tańca, wystawach, pokazach filmów, czy piknikach wojskowych. Sprawdźcie, co 11 listopada 2019 roku będzie działo się podczas Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.

Festiwal Niepodległości na Krakowskim Przedmieściu 2019: program, godziny [11.11.2019] fot. shutterstock

Sprawdzamy:

  • - Jaki jest program Festiwalu Niepodległa na Krakowskim przedmieściu?
  • - O jakich godzinach rozpoczną się atrakcje podczas Festiwalu Niepodległa?

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu: 2019

 Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu  to jedna z atrakcji przygotowanych na obchody święta odzyskania niepodległości. - Od 13.00 do 20.30 zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji. Główne wydarzenia odbędą się na trzech scenach – zapowiadają organizatorzy.

Festiwal Niepodległa: Krakowskie Przedmieście [PROGRAM, GODZINY]

Festiwal Niepodległa będzie odbywał się równolegle na trzech scenach rozłożonych w pobliżu warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia.

Imprezy rozpocznie się o godzinie 13:00, odśpiewaniem Hymnu Polskiego na scenie tanecznej oraz na scenie dla dzieci.

SCENA MUZYCZNA – DZIEDZINIEC UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Program sceny muzycznej:

15:00 – 15:50 – Bovska
16:00 – 17:10 – Pih x Pokahontaz x Druga Strona Ulicy
17:10 – 18:00 – przerwa
18:00 – 19:00 – Grzegorz Hyży
19:30 – 20:30 – Krzysztof Cugowski

SCENA TANECZNA – DZIEDZINIEC MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 15/17, GODZ. 13:00-20:00

Program sceny tanecznej:

13:00 – 14:00 – Hymn Polski grany na instrumentach ludowych, a następnie warsztaty taneczne Mazurek i Oberek, prowadzenie Janusz Prusinowski Kompania, mistrzowie: Maria Siwiec, Jan Wochninak
14:00 – 14:50 – warsztaty taneczne Obyrtka, prowadzenie Skład Niearchaiczny i Romuald Jędraszak 
14:50 – 15:40 – warsztaty taneczne Wiwat, prowadzenie Duet z Wiwatem i Kapela Dudziarska Koźlary
15:40 – 16:30 – warsztaty taneczne Taniec Koń, prowadzenie Skład Niearchaiczny
16:30 – 17:20 – warsztaty taneczne Krakowiak, prowadzenie Młoda Harta i Jerzy Panek
17:20 – 18:10 – warsztaty taneczne Pisany, prowadzenie Duet z Wiwatem i Kapela Dudziarska Koźlary
18:10 – 19:00 – warsztaty taneczne Polka, prowadzenie Młoda Harta
19:00 – 20:00 – warsztaty taneczne Kujawiak, Polonez, prowadzenie Janusz Prusinowski Kompania.
20:00 – Hymn Polski na zakończenie

SCENA DLA DZIECI – DZIEDZINIEC AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 5, GODZ. 13:00-19:00

13:00 – 13:05 – Hymn Polski śpiewany przez Zespół Wokalny Akademii Młodych Talentów
13:10 – 13:25 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Wokalnym Akademii Młodych Talentów
13:25 – 13:40 – występ Klauna Kluseczki
13:40 – 13:50 – rozstrzygnięcie konkursów; prowadzenie Ewa Dobrowolska
13:50 – 14:30 – spektakl „Puf!” przygotowany przez Teatr Niewielki
14:35 – 15:05 – spotkanie z Józefem Wilkoniem
15:05 – 15:15 – konkurs wiedzy o polskiej literaturze dziecięcej przygotowany przez Instytut Książki
15:15 – 15:25 – rozstrzygnięcie konkursów; prowadzenie Ewa Dobrowolska
15:25 – 15:40 – konkurs wiedzy patriotycznej przygotowany przez Polskie Radio Dzieciom
15:40 – 16:00 – występ Klauna Kluseczki
16:00 – 16:15 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Wokalnym Akademii Młodych Talentów
16:15 – 16:30 – konkurs wiedzy patriotycznej przygotowany przez Polskie Radio Dzieciom
16:30 – 17:15 – spektakl „Koziołek Matołek – językowa łamigłówka” przygotowany przez Teatr Prima
17:15 – 17:20 – rozstrzygniecie konkursów; prowadzenie Ewa Dobrowolska
17:20 – 17:30 – konkurs wiedzy o polskiej literaturze dziecięcej przygotowany przez Instytut Książki
17:30 – 18:00 – konkurs wiedzy patriotycznej przygotowany przez Polskie Radio Dzieciom
18:00 – 19:00 – koncert piosenek dla dzieci „Budyń Julka Tuwima” – piosenki skomponowane przez Jacka „Budynia” Szymkiewicza.

POZOSTAŁE ATRAKCJE:

  • 15:00, 16:00 przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) - muzyczna parada pod wodzą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel, Ensemble, Ritmo Bloco, Orkiestra Dęta Echo Gór Kasinka Mała (wraz z dyrygentem Wojciechem Szczypkiem) i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik (pod batutą Mariusza Brzezickiego).
  • 15:30,16:30 i 17:30 - przed bramą uniwersytecką r polonez, prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Buska Zdroju.
  • 16:15 i 17:15 przed bramą uniwersytecką, w wyznaczonej, oświetlonej strefie młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka zaprezentują cztery tańce polskie w żywiołowym wykonaniu
  • 18:30  wspólne tańcowanie na Krakowskim Przedmieściu. Zabrzmią między innymi szlagiery międzywojennej Warszawy.
  • 20:30, przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego, parada finałowa. Wezmą w niej udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik, Orkiestra Dęta Echo Gór Kasinka Mała, Kapela Czarne Koszule, Alldęte, Ferajna z Hoovera, Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka, tancerze z LO im. T. Kościuszki z Busko Zdrój, Ritmo Bloco, Grupa Żywy Teatr, policjanci w mundurach Policji Państwowej oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz”.

KONCERTY PRZED DOMEM BEZ KANTÓW / HOTELEM EUROPEJSKIM

  • 14:00 – 14:20 – Alldęte
  • 15:40 – 16:00 – Ferajna Z Hoovera
  • 17:20 – 17:40 – Kapela Czarne Koszule
  • 18:40 – 19:00 – Alldęte

KONCERTY PRZY ROGU KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA I UL. KRÓLEWSKIEJ

  • 14:00 – 14:20 – Ferajna Z Hoovera
  • 14:40 – 15:00 – Kapela Czarne Koszule
  • 16:40 – 17:00 – Ferajna Z Hoovera
  • 17:20 – 17:40 – Alldęte

KONCERTY PRZED KOŚCIOŁEM WIZYTEK, U WYLOTU UL. KRÓLEWSKIEJ

  • 14:00 – 14:20 – Orkiestra Dęta Echo Gór
  • 14:40 – 15:00 – Alldęte
  • 15:40 – 16:00 – Alldęte
  • 16:40 – 17:00 – Kapela Czarne Koszule
  • 17:20 – 18:00 – Orkiestra Dęta Kurzętnik
  • 18:40 – 19:00 – Kapela Czarne Koszule

KONCERT PRZED BRAMĄ GŁÓWNĄ UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

14:00 – 14:20 – Kapela Czarne Koszule

KONCERT PRZY POMNIKU MIKOŁAJA KOPERNIKA

17:20 – 17:40 – Ritmo Bloco

KONCERTY PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM

  • 14:00 – 14:20 – Orkiestra Dęta Kurzętnik
  • 14:40 – 15:00 – Ferajna Z Hoovera
  • 15:40 – 16:00 – Kapela Czarne Koszule
  • 16:40 – 17:00 – Alldęte
  • 17:20 – 17:40 – Orkiestra Dęta Echo Gór
  • 18:40 – 19:00 – Ferajna Z Hoovera

Pokazy filmów na 70-lecie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Filmowych.

Kinie Kultura (Krakowskie Przedmieście 21, przy ul. Trębackiej). Wstęp bezpłatny.

PROGRAM

SALA DUŻA

  • 13:00 – 13:15
  • UWAGA, CHULIGANI! Scenariusz i realizacja: Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski
  • 13:15 – 15:00
  • ORZEŁ Scenariusz i reżyseria: Leonard Buczkowski
  • 15:00 – 15:10 przerwa
  • 15:10 – 15:20
  • WARSZAWA 1956 Realizacja: Jerzy Bossak, Jarosław Brzozowski
  • 15:20 – 16:50
  • 7 UCZUĆ Scenariusz i reżyseria: Marek Koterski
  • 16:50 – 17:00 przerwa
  • 17:00 – 17:15
  • PAMIĄTKA Z KALWARII Realizacja: Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski
  • 17:15 – 19:25
  • HISZPANKA Scenariusz i reżyseria: Łukasz Barczyk

SALA MAŁA

  • 13:00 – 13:20
  • NIEPOSPOLITA – POKAZ SPECJALNY Scenariusz i reżyseria: Tomasz Dobosz
  • 13:20 – 13:30
  • MUZYKANCI Realizacja: Kazimierz Karabasz
  • 13:30 – 15:55
  • CZUWAJ Reżyseria: Robert Gliński
  • 15:55-16:00 przerwa
  • 16:00 – 16:15
  • JAZZ CAMPING Scenariusz i realizacja: Bogusław Rybczyński
  • 16:15– 17:45
  • CÓRKI DANCINGU Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
  • 17:45 – 18:00 przerwa
  • 18:00 – 18:15
  • 6. SIEDEM KOBIET W RÓŻNYM WIEKU Realizacja: Krzysztof Kieślowski
  • 18:15 – 19:55
  • PANIE DULSKIE Scenariusz i reżyseria: Filip Bajon

RadioZET.pl/https://niepodlegla.gov.pl/PZ

Oceń