Zamknij

Festiwal Opole 2019: termin. Kiedy odbędzie się impreza? [DATA, ARTYŚCI, MIEJSCE]

Paweł Żurek
14.06.2019 15:00
Festiwal Opole 2019: termin. Kiedy odbędzie się impreza? [DATA, ARTYŚCI, MIEJSCE]
fot. Lukasz Kalinowski / East News

Festiwal w Opolu odbędzie się w czerwcu – taką informację podali na swojej stronie dziennikarze Wirtualnych mediów. Sprawdzamy co już wiadomo o tegorocznej edycji legendarnej imprezy - 56. Krajowego Konkursu Piosenki Polskiej w Opolu: data, artyści, line-up, miejsce. 

Kiedy i gdzie odbędzie się Festiwal w Opolu? Kto na nim wystąpi? Jaki będzie line-up festiwalu w Opolu? Sprawdzamy co wiadomo o tegorocznej edycji legendarnej muzycznej imprezy.

Festiwal w Opolu 2019: kiedy się odbędzie?

Festiwal w Opolu 2019 , a dokładnie 56. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu, rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 17 czerwca. 

- Festiwal zakończy poniedziałkowy koncert „Scena alternatywna”. Miasto Opole i Telewizja Polska w ciągu kilku dni podpiszą umowę, regulującą warunki organizacji wydarzenia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jak poinformowały Wirtualne Media, impreza miała odbyć się pierwotnie w innym terminie. Festiwal w Opolu musiał zostać przesunięty w związku z eliminacjami do piłkarskich Mistrzostw Europy 2020. 7 czerwca bowiem Polska, gospodarz MŚ U20, zagra mecz z Macedonią.

>> Festiwal Opole 2018: znamy wyniki oglądalności

Gdzie odbędzie się Festiwal w Opolu 2019?

Póki co, nie znamy dokładnego miejsca, w którym odbędzie się Festiwal w Opolu. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że impreza jak przez wiele ostatnich lat, zostanie zorganizowana w opolskim amfiteatrze, nazywanym też Narodowym Centrum Piosenki Opolskiej.

Kto wystąpi na Festiwalu w Opolu?

Na razie jest za wcześnie na to, by podać dokładną listę artystów, którzy wystąpią na Festiwalu w Opolu 2019.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PZ