Zamknij

Festiwal Opole 2020 - TRANSMISJA: gdzie, kiedy oglądać koncerty w TV i online? [4-7.09]

04.09.2020 13:59
Festiwal Opole 2020 - TRANSMISJA: gdzie, kiedy oglądać koncerty w TV i online?
fot. SHUTTERSTOCK

Festiwal w Opolu w 2020 roku odbędzie się w dniach 4-7 września. Podczas muzycznego wydarzenia wystąpi wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska czy Lemon. Szczegółowe informacje na temat tego, gdzie oglądać Festiwal Opole 2020 w TV i online, można znaleźć poniżej.

Festiwal Opole 2020 - gdzie oglądać koncerty? Kiedy odbędzie się muzyczne wydarzenie? O której godzinie transmisja w telewizji? Czy przewidziana jest także relacja z imprezy online? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o transmisji Festiwalu w Opolu 2020.

Festiwal Opole 2020 - TRANSMISJA: gdzie i kiedy oglądać koncerty w telewizji? [4-7.09]

Transmisja Festiwalu w Opolu 2020 dostępna będzie m.in. w telewizji. W piątek 4 września muzyczne wydarzenie będzie można oglądać na antenie TVP. O godzinie 20:05 wyemitowany zostanie na żywo koncert "Opole na Start". Gala poświęcona zostanie zwyciężczyni pierwszego opolskiego festiwalu, niedawno zmarłej Ewie Demarczyk. Z kolei o godzinie 22:40 będzie można obejrzeć koncert "Od Opola do Opola", który będzie podsumowaniem tego, co wydarzyło się w polskiej muzyce w minionym roku. O 0:05 wyemitowany zostanie koncert "Debiuty". Wydarzenie to otwiera drzwi do kariery, o której marzą młodzi artyści. 

Festiwal Opole 2020: znamy uczestników koncertów Debiuty i Premiery. Kto wystąpi? [LISTA ARTYSTÓW] 

Z kolei transmisja Festiwalu Opole 5.09.2020 rozpocznie się o 20:05 koncertem "Festiwal, Festiwal - Złote Opolskie Przeboje". Podczas koncertu galowego 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu przedstawione zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia, które miały miejsce na deskach opolskiego amfiteatru. O 22:50 odbędzie się transmisja koncertu "Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów". 

Transmisja Festiwalu w Opolu 9.09.2020 tradycyjnie wystartuje o 20:05. O tej godzinie odbędzie się koncert "Majewska&Korcz Okrągłe 45". Później natomiast będzie można obejrzeć muzyczny konkurs "Premiery". O 22:30 z kolei zaplanowany jest koncert "Cisza, jak ta" Muzyka Romualda Lipki. Koncert, który zamyka 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2020, będzie artystycznym hołdem, złożonym przez artystów różnych pokoleń znakomitemu kompozytorowi, pianiście, liderowi grupy Budka Suflera – Romualdowi Lipce, który zmarł w lutym.

Z kolei koncerty, które odbędą się w poniedziałek 7 września, będzie można obejrzeć na antenie TVP Kultura. Start zaplanowany został na godzinę 20:00.

Opole 2020: PROGRAM, TERMIN. Kto wystąpi na festiwalu w Opolu? [LINE-UP, HARMONOGRAM]

Festiwal w Opolu 2020 - ONLINE. Gdzie oglądać koncerty w internecie?

Osoby, które o wskazanej porze nie mogą zjawić się przed telewizorami, szukają w sieci informacji na temat możliwości obejrzenia Festiwalu Opole 2020 online. Prawdopodobnie jednak wydarzenie muzyczne na żywo będzie można oglądać tylko i wyłącznie w telewizji. 

Przypomnijmy, że 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się 4 września 2020 galą zapowiadającą program festiwalu „Opole na start”, a zakończy się w poniedziałek, 7 września koncertem „Scena alternatywna” w TVP Kultura. Impreza odbędzie się w amfiteatrze przy ul. Piastowska 14A.

Na festiwalu w Opolu wystąpią m.in. takie gwiazdy jak: Cleo, Sanah, Lanberry, Enej, Rafał Brzozowski, Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Lemon, Natalia Nykiel, Skaldowie, Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Tomasz Stockinger, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Anna Guzik, Kombi, Sławek Uniatowski, Anna Jurksztowicz, Mateusz Ziółko czy Janusz Radek. 

Opole 2020 - BILETY: ile kosztują, kiedy w sprzedaży i gdzie kupić? [CENY]

RadioZET.pl