Zamknij

Festiwal Strefa Ciszy 2018 w Warszawie - terminy, koncerty [PROGRAM]

Redakcja
25.06.2018 16:18
Festiwal Strefa Ciszy 2018 w Warszawie - terminy, koncerty [PROGRAM]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EASTNEWS

Festiwal Strefa Ciszy 2018 w Warszawie rozpocznie się pod koniec czerwca. Przez cały miesiąc w każdy weekend w Łazienkach Królewskich odbywać się będą koncerty. Wystąpią m.in. Paweł Steczkowski, Shannon, Camerata Silesia, BUM BUM ORKeSTAR czy Prusinowscy, którzy zabiorą nas w muzyczną podróż po różnych kontynentach. Kiedy i gdzie inauguracja wydarzenia? Sprawdzamy terminy i program Festiwalu Strefa Ciszy 2018.

Festiwal Strefa Ciszy 2018 w Warszawie - kiedy i gdzie? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z często pojawiających się pytań.

» Turystyczna linia autobusowa 100: Warszawa - rozkład jazdy, bilety, trasa «

Gdzie i kiedy Festiwal Strefa Ciszy 2018? [DATA, MIEJSCE]

Festiwal Strefa Ciszy 2018 odbędzie się po raz szósty. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się pod koniec miesiąca, a dokładniej 30 czerwca (sobota) i obejmie pięć najbliższych weekendów, z których każdy poświęcony będzie innej muzyce i kulturze. Uczestnicy Festiwalu odbędą zatem muzyczną podróż po różnych kontynentach. Wystąpią m.in. Aquamarine, Paweł Steczkowski, Paweł Szamburski, Yerba Mater czy Nerros Ensemble.

Tradycyjnie Festiwal Strefa Ciszy 2018 będzie mieć miejsce w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wieczorne koncerty na Scenie Purpurowej będą głównym wydarzeniem festiwalowych weekendów. Organizatorzy na tegoroczną edycję wydarzenia zaplanowali także kilka nowości. Po raz pierwszy pojawi się Scena Opowiadaczy przy Świątyni Sybilli, gdzie będzie można posłuchać opowieści oraz baśni z czterech stron świata. Dodatkowo każda gawęda urozmaicona będzie muzycznymi improwizacjami.

"Wchodząc z miejskiego zgiełku na teren Ogrodu, zanurzmy się w ciszę, która pozwoli nam usłyszeć muzykę delikatnie rozbrzmiewającą w pełnej harmonii z otaczającą naturą. Wsłuchajmy się zatem w tę „ciszę” – skrywa ona niezliczone skarby, które odnajdą Państwo podczas szóstej edycji Festiwalu Strefa Ciszy." - zachęcają do przyjścia organizatorzy muzycznej imprezy.

Festiwal Strefa Cisza w Łazienkach Królewskich - PROGRAM koncertów

Program Festiwalu Strefa Ciszy 2018 zamieszczamy poniżej. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: strefaciszyfestival.pl.

30 czerwca - 1 lipca: Muzyka Polska,

7 - 8 lipca: Muzyka Północy,

14 - 15 lipca: Muzyka Południa,

21 - 22 lipca: Muzyka Wschodu,

28 - 29 lipca: Muzyka Zachodu.

Przypominamy, że wstęp na Festiwal Strefa Ciszy 2018 w Łazienkach Królewskich jest bezpłatny.

RadioZET.pl/JW