Zamknij

Festiwal Światła - Łódź 2018: kiedy i gdzie się odbędzie? [PROGRAM]

Redakcja
24.09.2018 10:14
Festiwal Światła - Łódź 2018: kiedy i gdzie się odbędzie? [PROGRAM]
fot. uml.lodz.pl

Program Festiwalu Światła 2018 w Łodzi obfituje w atrakcje zarówno dla dzieci i dla dorosłych. 8. edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła - Light Move Festival 2018 swoją tematyką nawiązywać będzie do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sprawdzamy szczegóły wydarzenia oraz program Festiwalu Światła 2018.

Light.Move.Festival. - Łódź 2018: kiedy i gdzie odbędzie się Festiwal Światła? Jaki jest program wydarzenia? Sprawdzamy najważniejsze szczegóły o nadchodzącej 8. edycji festiwalu oraz jego tematyce i zapowiadanych atrakcjach.

Light.Move.Festival. - Łódź 2018: PROGRAM

Pełny program Festiwalu Światła 2018 w Łodzi dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia. Dostępna jest tu szczegółowa mapa atrakcji. W programie Light Move Festival 2018 dostępne są do wyboru atrakcje: MAPPING 2D/3D, INSTALACJE, PROJEKCJE, ILUMINACJE, PRZYSTANKI MUZYCZNE, a także wydarzenia towarzyszące, m.in. oficjalne afterparty, nocne atrakcje wodne, konferencja naukowa ŚWIATŁO I KOLOR, warsztaty fotografii nocnej i wiele innych.

8. edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła - Light Move Festival 2018 swoją tematyką nawiązywać będzie do obchodów Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odwołanie do takich motywów jak: wolność, niezależność, odwaga, siła, przyszłość. Program artystyczny Festiwalu Światła 2018 w Łodzi skupiać się ma na wspomnieniach, melodiach, słowach i obrazach tworzących historię uzyskania niepodległości Polski.

Festiwal Światła 2018 - kiedy i gdzie się odbędzie?

Festiwal Światła 2018 w Łodzi odbędzie się w dniach 28-30 września (od piątku do niedzieli) w godzinach 19.00 - 24.00. Trasa Festiwalowa biegnie głównie dwoma ulicami:

  • ulicą Piotrkowską: od Pasażu im. Leona Schillera na północ do Pasaż Rubinsteina i prosto przez Plac Wolności aż do Parku Staromiejskiego, a także na wschód od Piotrkowskiej
  • ulicą Narutowicza od ul. Piotrkowskiej, (okolice Parku im. H. Sienkiewicza) do Parku im. Stanisława Moniuszki, kończąc na Placu Dąbrowskiego.

Przypominamy, że wstęp na Festiwal Światła 2018 w Łodzi jest bezpłatny. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Light Move Festival i na facebookowym wydarzeniu.

RadioZET.pl/uml.lodz.pl/KP