Zamknij

Film Broad Peak - kiedy premiera, kto zagra i o czym będzie? [OBSADA, ZWIASTUN]

Jolanta Waligóra
05.03.2020 11:23
Film Broad Peak - kiedy premiera, kto zagra i o czym będzie? [OBSADA, ZWIASTUN]
fot. Instagram.com/dawidogrodnikofficial

"Broad Peak" to nowy film Leszka Dawida, którego premiera zaplanowana została na pierwszą połowę 2021 roku. W rolach głównych zobaczymy m.in. Dawida Ogrodnika, Łukasza Simlata czy Ireneusza Czopa, którzy wcielą się w wybitnych polskich himalaistów. Szczegółowe informacje na temat premiery filmu "Broadk Peak", obsady i zwiastuna, można znaleźć poniżej.

"Broad Peak" - film: kiedy premiera długo wyczekiwanej polskiej produkcji? Kto zagra? O czym będzie? Czy jest już zwiastun? Co już wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, datę premiery filmu "Broad Peak", obsadę i zwiastun polskiej produkcji.

Broad Peak - film: kiedy premiera polskiej produkcji? [DATA]

Kiedy premiera filmu "Broad Peak"? Na pojawienie się w kinach polskiej produkcji czeka wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy nawet w najmniejszym stopniu interesują się himalaizmem i śledzą działania polskich sportowców w górach wysokich.

Na początku marca pojawiła się oficjalna informacja na temat daty premiery "Broad Peak". Film w polskich kinach ma zadebiutować w pierwszej połowie 2021 roku, a dokładniej 8 stycznia.

Zagłosuj

Obejrzysz film "Broad Peak"?

Liczba głosów:

Film Broad Peak - OBSADA i ZWIASTUN: kto zagra i o czym będzie film?

Wiele osób poszukuje także w sieci informacji na temat obsady filmu "Broad Peak". W rolach głównych zobaczymy Ireneusza Czopa, Dawida Ogrodnika, Łukasza Simlata, Tomasza Sapryka, Macieja Raniszewskiego oraz Macieja Kuliga, którzy wcielą się w wybitnych polskich himalaistów, odpowiednio: Macieja Berbekę, Adama Bieleckiego, Krzysztofa Wielickiego, Andrzeja Zawadę, Tomasza Kowalskiego i Artura Małka. 

Ponadto w obsadzie "Broad Peak" znaleźli się także Maja Ostaszewska (jako Ewa Dyakowska-Berbeka) i Piotr Głowacki (Aleksander Lwow).

Za reżyserię odpowiedzialny jest Leszek Dawid, który na swoim koncie ma m.in. takie produkcje jak "Jesteś Bogiem", "Pakt", "W drodze" czy "Moje miejsce". 

Film "Broad Peak" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia z 2013 roku, kiedy to polscy himalaiści dokonali pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Polska produkcja ma skupiać się przede wszystkim na życiu Macieja Berbeki i jego próbach pierwszego zimowego wejścia na szczyt Broad Peak w Karakorum – nieudanej w 1988 oraz tej z 2013, gdy czterech polskich wspinaczy stanęło na szczycie. Finał tej ostatniej wyprawy zakończył się tragicznie - zmarł Maciej Berbeka oraz Tomasz Kowalski. 

Film powstaje przy pełnym wsparciu bliskich Macieja i Ewy Berbeków.

Co warto zaznaczyć, produkcja kręcona była m.in. w górach Karakorum w Pakistanie na wysokości aż 5 600 m.

Zwiastun filmu "Broad Peak" nie został jeszcze opublikowany. Jeśli tylko się pojawi, zamieścimy go w tym artykule.

RadioZET.pl/JW