Zamknij

Filmowa biografia Eltona Johna – „Rocketman” – w kinach od 7 czerwca

Filmowa biografia Eltona Johna – „Rocketman” – w kinach od 7 czerwca

Właśnie pojawił się pierwszy zakulisowy materiał filmowej opowieści o początkach kariery Eltona Johna. Zobaczcie wideo!

„Rocketman” to niezwykła muzyczna opowieść o czasach przełomu w karierze wielkiego muzyka. Film pokaże spektakularną przemianę Reginalda Dwighta – nieśmiałego geniusza pianina – w międzynarodową supergwiazdę – sir Eltona Johna.

Główna rola w filmie została powierzona Taronowi Egertonowi, który na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu nagrał piosenkę „Tiny Dancer”. Część procesu nagraniowego zobaczycie w udostępnionym materiale. W trailerze nie zabraknie także wypowiedzi producenta muzycznego Gilesa Martina, syna legendarnego producenta George’a Martina i reżysera filmu – Dextera Fletchera.

- Elton wyznał mi kiedyś: Myślę, że nie słyszałem, aby ktoś kiedykolwiek śpiewał moje piosenki lepiej niż Taron – opowiada Giles Martin.

-Jego głos jest fenomenalny – wtóruje mu Fletcher.

 

Inspirująca historia – opowiedziana m.in. piosenkami Eltona Johna, które śpiewa sam Egerton – to uniwersalna opowieść o chłopaku z małego miasteczka, który staje się ikoną popkultury. W filmie zobaczymy także Jamiego Bella w roli Berniego Taupina, z którym John przez lata pisał piosenki, Richarda Maddena, wcielającego się w pierwszego menadżera Eltona – Johna Reida, oraz Bryce Dallas Howard w roli matki Eltona Johna.