Zamknij

Finał kampanii #przytuldziecko już 12 września we Wrocławiu

Redakcja
10.09.2020 15:13
Wrocławska Strefa Wakacyjna
10 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe

12 września o godz. 11:00 w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń we Wrocławiu odbędzie się finał kampanii społecznej #przytuldziecko, której patronem medialnym jest Radio ZET. W trakcie wydarzenia odbędą się wyjątkowe warsztaty dla dzieci, a artystka Malwina Konopacka stworzy totem „Tuląca Mama”.

Finał kampanii #przytuldziecko

Wrocławskie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń będzie miejscem finału wyjątkowej kampanii społecznej #przytuldziecko, w którą zaangażowało się wiele znanych polskich gwiazd, m.in. Piotr Fronczewski, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski czy Małgorzata Socha.

Finał akcji pod patronatem Radia ZET rozpocznie się 12 września o godz. 11:00. Podczas tego szczególnego wydarzenia Malwina Konopacka, warszawska projektantka i ceramiczka, przygotuje totem „Tuląca mama”. Będzie połączeniem charakterystycznych elementów z ceramicznej rodziny OKO Malwiny Konopackiej oraz specjalnie zaprojektowanych ramion - wielokolorowych form otulających totem (i małego odbiorcę – jeśli tylko będzie miał ochotę się do niego przytulić).

Będzie to już drugi totem w wykonaniu artystki. Pierwszy z nich pokazywany był m.in. w warszawskiej Zachęcie.

W trakcie finału kampanii #przytuldziecko pojawią się także podopieczni z wrocławskich domów dziecka. Twórcy akcji zorganizują tego dnia specjalne warsztaty dla najmłodszych. Wspólnie z Malwiną Konopacką dzieci będą miały możliwość stworzyć własne otulaki-przytulaki, czyli sensoryczne obiekty do przytulania.

Malwina Konopacka
fot. mat. prasowe / Kaśka Marcinkiewicz

Wrocławska Strefa Rekreacji w ramach kampanii #przytuldziecko

Warsztaty będą finałem akcji Wrocławskiej Strefy Rekreacji w ramach kampanii społecznej #przytuldziecko, podczas której od dnia 26 sierpnia do 4 września odbyło się 10 wyjątkowych, bezpłatnych wydarzeń w ramach akcji Wrocławska Strefa Rekreacji. Spotkania odbyły się w parkach: Południowym, Tołpy, Tarnogajskim, Słonecznym, Staszica, Grabiszyńskim, Marii Dąbrowskiej, Skwerze św. Damiana de Veuster we Wrocławiu.

Podczas spotkań mali uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach: plastycznych (malowanie obrazów na płótnie, decoupage, "las w słoiku", glina, tworzenie ozdobnych pamiątkowych słoików z letnimi wspomnieniami), sportowych (judo, piłka nożna, zumba, gry zwinnościowe i sprawnościowe, joga, acroyoga, zajęcia kształtujące integrację sensoryczną) oraz integracyjno-socjalizujących (wspólne gry i zabawy prowadzone przez animatorki). Oprócz tego, do dyspozycji dzieci i młodzieży były strefy plastyczna, sportowa i integracyjna, w których niezależnie od warsztatów mogły kreatywnie spędzać czas bawiąc się i rozwijając.

Eventy cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i rodziców, spragnionych ciekawych i angażujących propozycji aktywizacyjnych. po trudnym czasie izolacji spowodowanej pandemią.

Wrocławska Strefa Wakacyjna
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe