Zamknij

Fortnite sezon 5. - kiedy premiera i jakie zmiany? [MAPA, BRONIE, SKINY]

Redakcja
11.07.2018 15:34
Fortnite 5 - premiera nowego sezonu: nowe bronie, skiny, zmiany na mapie
fot. Shutterstock.com

5. sezon Fortnite został oficjalnie potwierdzony i już w czwartek, 12 lipca będzie miał swoją premierę. Na kilka godzin przed nową aktualizacją sprawdzamy, jakich nowości mogą spodziewać się gracze i co zmieni się na mapie.

5. sezon Fortnite - premiera, zmiany, od kiedy do kiedy będzie można grać, jakie będą nowe bronie? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez internautów, którzy niecierpliwie czekają na premierę kolejnego sezonu Fortnite!

Premiera 5. sezonu Fortnite - daty, informacje

Informacja o premierze 5. sezonu Fortnite została oficjalnie potwierdzona m.in. na Facebooku. Już w czwartek, 12 lipca 2018 po godzinie 9.00 naszego czasu po zalogowaniu na swoje konto zostanie zainstalowana najnowsza aktualizacja, która wprowadzi nowe zmiany do gry. Sezon 5. Fortnite zakończy się 20 września.

Cena Karnetu Bojowego 5. sezonu Fortnite będzie wynosiła 950 V-dolców, czyli podobnie jak w poprzednich sezonach. Koszt 1000 V-dolców w sklepie wynosi 39,99 zł. Gracze, którzy wykonywali wyzwania w 4. sezonie powinni uzbierać wystarczającą liczbę V-dolców z rozgrywki.

Fortnite 5. sezon - zmiany: nowe bronie, skiny, mapa

W sieci pojawia się bardzo dużo niepotwierdzonych informacji i plotek na temat nowości i zmian w 5. sezonie Fortnite. Warto pamiętać, że Epic Games nigdy nie ujawnia zaplanowanych niespodzianek przed startem nowego sezonu, jednak często pod koniec poprzedniego sezonu zostawiają na mapie wskazówki dla graczy. Podobnie jest w tym przypadku.

Jedno jest pewne - w grze pojawią się nowe bronie, przedmioty i skiny, a także według domysłów graczy - nowe lokacje na mapie. Wielu internautów dyskutuje na temat teorii, że cała mapa może zostać przeniesiona w czasie. Według nich wskazują na to m.in. pęknięcia, które pojawiły się na nieboskłonie pod koniec 4. sezonu czy też maska, która pojawiła się na grafice zapowiadającej 5. sezon. Przypomina ona lisa i jest wykonana w stylu japońskim, a w tamtejszym folklorze lisy potrafią między innymi manipulować czasoprzestrzenią.

Przypomnijmy - jeden sezon Fortnite trwa 10 tygodni, a obecnie dobiega końca sezon 4. Wszystkie przedmioty i nagrody kosmetyczne, które gracz zdobędzie w trakcie trwania danego sezonu, pozostaną w jego ekwipunku nawet po jego zakończeniu.

RadioZET.pl/eurogamer.pl/KP