Zamknij

Freekwencja Festiwal 2020 - gdzie i kiedy się odbędzie? [MIASTO, DATA]

29.06.2020 14:59
Freekwencja Festiwal 2020 - gdzie i kiedy się odbędzie? [MIASTO, DATA]
fot. PIXABAY

Freekwencja Festiwal - jak sama nazwa wydarzenia wskazuje - odbędzie się w mieście, które będzie mieć najwyższą frekwencję podczas wyborów prezydenckich 2020. Choć wiele szczegółów na ten temat owianych jest jeszcze tajemnicą, to już pojawiają się pierwsze informacje. Poniżej można znaleźć wszystko, co wiadomo o dacie i miejscu Freekwencja Festiwal.

Freekwencja Festiwal 2020 - MIASTO, TERMIN: kiedy odbędzie się muzyczne wydarzenie? Gdzie będzie mieć miejsce? Kto wystąpi na koncercie? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy i gdzie Freekwencja Festiwal w 2020 roku.

Freekwencja Festiwal - MIASTO: gdzie odbędzie się koncert 2020?

Informacje na temat tego, gdzie odbędzie się Freekwencja Festiwal, szczególnie interesują wiele osób. Jak sama nazwa wskazuje, muzyczne wydarzenie będzie mieć miejsce w miejscowości, która będzie mieć najwyższą frekwencję podczas wyborów prezydenckich 2020 (frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur). Do akcji mogą zgłaszać się miasta, które są w stanie zapewnić odpowiednią infrastrukturę do realizacji festiwalu - organizatorzy przyjęli, że są to miasta, których liczba mieszkańców wynosi powyżej 50 tys. 

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się 28 czerwca, a druga zaplanowana jest na 12 lipca. Oznacza to, że zapewne dzień później, czyli w poniedziałek 13 lipca, poznamy miasto z najwyższą frekwencją i dowiemy się, gdzie odbędzie się Freekwencja Festiwal. Po opublikowaniu szczegółów na ten temat zamieścimy je w tym artykule. 

Za chwilę wybory i jak zwykle z tej okazji pojawia się wiele inicjatyw profrekwencyjnych zachęcających do oddania głosu. W tym roku postanowiliśmy wspólnie zaproponować Wam coś wyjątkowego i zachęcić do głosowania festiwalowiczów i fanów muzyki.
Deklarujemy, że na zaproszenie miasta które podejmie nasz challenge, w którym frekwencja wyborcza obliczona średnio dla obu tur wyborów będzie najwyższa, stawimy się by zagrać na darmowym festiwalu. Wszyscy artyści uczestniczący w akcji zrzekają się swojego honorarium - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Kiedy Freekwencja Festiwal? [DATA, TERMIN]

Termin Freekwencja Festiwal organizatorzy wydarzenia muzycznego ustalą ze zwycięskim miastem, a więc tym, w którym udział w wyborach na prezydenta Polski weźmie największa liczba mieszkańców. Koncert miałby odbyć się zaraz po zniesieniu przez rząd zakazu organizowania imprez masowych. Artykuł będziemy aktualizować.

Podczas Freekwencja Festiwal wystąpią takie gwiazdy jak Artur Rojek, Clock Machine, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski, Sokół oraz Żabson. Warto także zaznaczyć, że wstęp na koncerty będzie bezpłatny. Oznacza to, że bilety na Freekwencja Festiwal nie obowiązują. Wystarczy jedynie przyjść w docelowe miejsce i dobrze się bawić.

Freekwencja Festiwal: znani artyści zagrają koncerty w mieście z najwyższą frekwencją w wyborach

RadioZET.pl