Zamknij

Fuga to na pewno nie - pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
21.08.2019 13:29
Fuga to na pewno nie - pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Fuga to na pewno nie - takie pytanie za 5 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w środę, 21 sierpnia 2019 roku. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie, fuga to na pewno nie. 

Fuga to na pewno nie: "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu, jej wyjaśnienie oraz informację na temat tego, jak poradził sobie uczestnik teleturnieju, zamieszczamy w tym artykule.

Fuga to na pewno nie - Milionerzy

Pytanie za 5 000 zł z "Milionerów", fuga to na pewno nie, przysporzyło uczestnikowi teleturnieju niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - utwór polifoniczny

B - trująca ryba

C - szczelina między płytkami

D - reakcja ucieczkowa

Uczestnik programu "Milionerzy" od razu przyznał, że wydaje mu się, że odpowiedzi A, czyli utwór polifoniczny i C, czyli szczelina między płytkami, są nieprawidłowe, ponieważ są to fugi. Gracz dodał, że przychylałby się do reakcji ucieczkowej. Uczestnik teleturnieju nadal jednak nie był pewien, dlatego zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pytania do publiczności. Zdecydowana większość, bo aż 72%, opowiedziało się za odpowiedzią D, czyli reakcja ucieczkowa. 14% zagłosowało za B, 9% za A, a 5% za C. Gracz zdecydował się zawierzyć publiczności.

Milionerzy - fuga to na pewno nie? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, fuga to na pewno nie, jest odpowiedź B, czyli trująca ryba. Uczestnik teleturnieju wybrał zatem błędny wariant i odpadł z dalszej gry o milion.

Na czym wisiał zegarek Butcha w "Pulp Fiction"? Pytanie za 75 000 zł [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW