Zamknij

Fundacja "Nie lękajcie się" - mapa księży pedofilów [PREZES, KRS]

Redakcja
08.10.2018 12:33
Fundacja "Nie lękajcie się" - mapa księży pedofilów [PREZES, KRS]
fot. PIXABAY

Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała mapę kościelnej pedofilii. Oznaczeni są na niej sprawcy, którzy zostali skazani przez sądy, księża podejrzani o molestowanie oraz ich ofiary. Na mapie znajduje się ponad 300 punktów, a cały czas pojawiają się nowe zgłoszenia.

Fundacja "Nie lękajcie się" - mapa księży pedofilów w Polsce. Gdzie ją znaleźć? Jakie informacje są na niej zamieszczone? Przedstawiamy mapę kościelnej pedofilii i sprawdzamy informacje na temat Fundacji "Nie lękajcie się" - prezes, KRS.

Mapa księży pedofilów - gdzie znaleźć mapę kościelnej pedofilii?

Mapa kościelnej pedofilii została opublikowana w niedzielę, 7 października przed Fundację "Nie lękajcie się". Zamieszczone są na niej informacje nie tylko o sprawcach, którzy zostali skazani przez sądy oraz o przypadkach księży podejrzanych o molestowanie dzieci, ale i o ich ofiarach, które stanowią znacznie większą grupę. Obecnie na mapie księży pedofilów w Polsce znajduje się ponad 300 punktów, a cały czas pojawiają się nowe zgłoszenia. Mapa uzupełniania będzie na bieżąco. 

"Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich  nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół. Mamy nadzieję, że mapa pomoże pokrzywdzonym znaleźć siłę do walki o zadośćuczynienie – poczucie osamotnienia i niewiedza o innych pokrzywdzonych działa na korzyść sprawców." - czytamy na stronie Fundacji "Nie lękajcie się"

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce do znalezienie pod tym linkiem → google maps

mapa

Przypominamy, że w styczniu 2018 roku Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło w internecie Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Na liście nie zamieszczono jednak informacji na temat księży pedofilów.

Fundacja "Nie lękajcie się" - prezes, KRS, kontakt

Po opublikowaniu mapy księży pedofilów, wielu Polaków zaczęło poszukiwać informacji na temat inicjatorów akcji - fundacji "Nie lękajcie się". Jej misją jest pomoc ofiarom nadużyć seksualnych (zarówno niepełnoletnim, jak i pełnoletnim). Fundacja pomaga osobom molestowanym przez osoby duchowne poprzez m.in.: zapewnienie pomocy prawnej, psychologicznej, grupy wsparcia, telefonu oraz e-mailu zaufania.

Prezesem fundacji "Nie lękajcie się" jest Marek Lisiński. Kontakt do fundacji można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej nielekajciesie.org.pl.

RadioZET.pl/JW