Zamknij

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
01.07.2019 13:12
Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów"
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów" sprawiła uczestniczce teleturnieju niemały problem. Gracz przy tym pytaniu zdecydował się na użycie kolejnego już koła ratunkowego - pół na pół. Poniżej przedstawiamy poprawną odpowiedź na pytanie, gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota.

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które usłyszeliśmy 1 lipca podczas powtórek programu, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Milionerzy - gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? [1.07]

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Takie pytanie za 20 000 zł usłyszała uczestniczka "Milionerów". Naturalnie do wyboru miała cztery warianty:

A - w Warszawie

B - w Moskie

C - w Londynie

D - w Waszyngtonie

Uczestniczka początkowo odrzuciła odpowiedź B, w Moskwie oraz D, w Waszyngtonie. Warszawa byłaby najbardziej oczywista - rozmyślała na głos. Kobieta jednak nie była do końca pewna swojej odpowiedzi, dlatego zdecydowała się na skorzystanie z drugiego już z trzech możliwych kół ratunkowych - pół na pół. Po odrzuceniu losowo dwóch błędnych odpowiedzi pozostało A, czyli w Warszawie i C, czyli w Londynie. Uczestniczka po dłuższym namyśle zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi A. 

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź [MILIONERZY]

Poprawna odpowiedź, gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota, to C, w Londynie. Uczestniczka zaznaczyła zatem błędną odpowiedź i z gwarantowanym 1 000 zł odpadła z dalszej gry o milion.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

Ile oczu ma ośmiornica? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [1.07]

RadioZET.pl/JW