Zamknij

Gdzie burza i pada? Radar burz i opadów online [MAPA POGODOWA NA ŻYWO 2020]

20.07.2020 14:29
Gdzie burza i pada? Radar burz i opadów online [MAPA POGODOWA NA ŻYWO 2020]
fot. PIXABAY

Radar burz i opadów online 2020 to temat, który szczególnie interesuje wiele osób. Nic dziwnego, w końcu dzięki mapom pogodowym, które dostępne są w sieci, łatwo i szybko można sprawdzić, gdzie jest burza i pada oraz w którą stronę przesuwają się burzowe chmury. Przedstawiamy najważniejsze informacje oraz podpowiadamy, jak znaleźć mapę burz i opadów.

Gdzie jest burza i gdzie teraz pada? Radar burz i opadów online oraz mapę pogodową dla Polski 2020 można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje i podpowiadamy, jak sprawdzić online, gdzie jest burza i pada.

Gdzie jest burza? Radar burz online i mapa pogodowa na żywo 2020

Informacje na temat tego, gdzie burza oraz w którą stronę przemieszczają się burzowe chmury, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu z taką wiedzą zdecydowanie łatwiej można odpowiednio zaplanować sobie resztę dnia, bez obawy o zmoknięcie. Obecnie w sieci można znaleźć specjalne radary burz online, za pomocą których bardzo łatwo i szybko można sprawdzić, gdzie jest burza. Jest to pomocne szczególnie w okresie letnim, kiedy to nasilają się wyładowania atmosferyczne.  

Mapy burzowe online na żywo dostępne są m.in. w serwisach IMGW-PIB takich jak pogodynka.pl czy strona Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl. Znaleźć tu można zarówno mapy wyładowań atmosferycznych, odświeżane na bieżąco, informujące o wyładowaniach w niedawnej przeszłości i pozwalające śledzić, w którą stronę przemieszcza się front burzowy, jak i komunikaty i ostrzeżenia meteo.

Jedną z popularnych stron z mapami burzowymi na żywo jest także serwis prowadzony przez tzw. łowców burz: łowcyburz.pl oraz serwis: windy.com.

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Radar opadów online - gdzie pada? [MAPA NA ŻYWO 2020]

Radar opadów na żywo online to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala sprawdzić, w których częściach Polski aktualnie pada. Na specjalnej mapie zaznaczona jest także intensywność opadu - lekki, umiarkowany bądź silny. Dodatkowo można sprawdzić, jaka jest prognoza opadów na najbliższe godziny w całej Polsce oraz w którym kierunku będą przemieszczać się deszczowe chmury. Dzięki radarowi opadów można odpowiednio wcześniej zaplanować swój wyjazd i być pewnym, że nie zaskoczy nas brzydka pogoda. 

Radar opadów online dostępny jest m.in. na stronach:  meteo.org.pl/radaryradar-opadow.pl.

Zachęcamy także do sprawdzania aktualnej pogody oraz najświeższych komunikatów meteorologicznych na stronie radiozet.pl.

RadioZET.pl