Zamknij

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
09.07.2019 11:25
Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? - takie pytanie za 40 000 zł usłyszał jeden z uczestników teleturnieju "Milionerzy". Powtórkowy odcinek z jego udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 9 lipca. Sprawdzamy, gdzie człowiek będzie miał najmniejszy ciężar.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie za 40 000 zł sprawiło uczestnikowi teleturnieju niemałe trudności. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź i przedstawiamy szczegółowe informacje.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? - "Milionerzy"

Pytanie za 40 000 zł, gdzie człowiek będzie miał najmniejszy ciężar, usłyszał jeden z uczestników teleturnieju "Milionerzy". Tradycyjnie do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - na biegunie południowym

B - na biegunie północnym

C - na kołach podbiegunowych

D - na równiku

Uczestnik drogą dedukcji odrzucił dwie odpowiedzi, tj. A, na biegunie południowym oraz B, na biegunie północnym. Wydaje mi się, że na jednym i na drugim biegunie powinien mieć podobną masę - skwitował gracz. Po jakimś czasie odrzucił także C, na kołach podbiegunowych. Uczestnik teleturnieju ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D, czyli na równiku.

Gdzie człowiek będzie miał najmniejszy ciężar? - odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar, jest D, na równiku. Uczestnik teleturnieju zaznaczył zatem prawidłową odpowiedź i pozostał nadal w grze.

Na równiku odczuwamy maksymalny wpływ wirowania Ziemi, który zmniejsza siłę ciążenia - wyjaśnił prowadzący program, Huber Urbański.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

Któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? [MILIONERZY]

RadioZET.pl/JW