Zamknij

Gdzie jest burza i deszcze w Polsce? Prognoza pogody na najbliższe dni

Redakcja
11.07.2018 11:51
Gdzie jest burza i deszcze w Polsce? Prognoza pogody na najbliższe dni
fot. pixabay.com

Burze i deszcze w Polsce w ciągu najbliższych dni mogą zepsuć wakacyjne plany. Dla tych, którzy planują wyjazdy w dniach 11-15 lipca 2018 sprawdzamy aktualną prognozę pogody, przewidywania synoptyków i najnowsze informacje o tym, gdzie jest burza i jak na bieżąco śledzić zmiany pogodowe.

Gdzie jest burza i deszcze? W prognozie pogody na najbliższe dni możemy zobaczyć, że mieszkańców Polski czekają głównie burze 1. stopnia, a także opady deszczu i gradu. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat oraz jak sprawdzić, gdzie jest burza i deszcz w wybranym województwie.

Prognoza pogody 11-15.07.2018 - gdzie są burze?

W środę 11 lipca burze będą występowały głównie w centralnej Polsce - synoptycy zapowiadają na dzisiaj opady w rejonach na pasmie od Koszalina przez Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Kielce, Katowice, Kraków do Zakopanego.

W kolejnych dniach pogoda znów ma się pogorszyć. W całej Polsce mogą występować przelotne deszcze, a także burze z gradem. Temperatura od środy do piątku w ciągu dnia będzie wynosiła od 24 do 28 stopni. Dopiero w niedzielę nastąpi ochłodzenie - maksymalna temperatura prognozowana na ten dzień to 21 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach pogoda będzie się poprawiać, a temperatura znów będzie wzrastać.

Gdzie jest burza i deszcze w Polsce? Prognoza pogody na najbliższe dni
fot. Pogodynka
» Aktualna pogoda na dziś, jutro i prognoza długoterminowa

Gdzie jest burza i deszcze w Polsce? [PROGNOZA]

Poniżej przedstawiamy także prognozę zagrożeń na najbliższe 3 dni - od środy 11 lipca do piątku 13 lipca. Zawiera ona orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska. Prognoza pozwala jednak ocenić, na jakie warunki pogodowe należy przygotować się w najbliższym czasie.

PROGNOZA ZAGROŻEŃ na najbliższe 3 dni
fot. Pogodynka

Jak widać w ciągu najbliższych dni mogą wystąpić burze 1. stopnia, a także intensywne opady deszczu i oraz burze z gradem na terenie prawie całej Polski.

» Kiedy przestanie padać deszcz latem w 2018 roku? [PROGNOZA POGODY]

Informacje o tym, gdzie jest burza i deszcze w Polsce w regionie najbliższym dla naszego zamieszkania na bieżąco można sprawdzać na stronach internetowych dzięki tzw. radarom burzowym. Są one dostępne m.in. w serwisach IMGW-PIB: pogodynka.pl, na stronie Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule:

» Gdzie jest burza? RADAR online - meteorologiczny informator o burzach

Zagłosuj

Śledzisz ostrzeżenia pogodowe IMGW?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/KP