Zamknij

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej, Violetty Villas i Jerzego Popiełuszki? [CMENTARZE]

30.10.2020 15:26
Gdzie jest grób Anny Przybylskiej, Violetty Villas i Jerzego Popiełuszki? [LOKALIZACJE]
fot. PIXABAY

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej, Violetty Villas oraz Jerzego Popiełuszki? Takie pytania nawet na kilka dni przed datą Wszystkich Świętych zadają sobie wszyscy, którzy chcą odwiedzić groby tych znanych osób i zapalić na nich znicze. Poniżej można znaleźć dokładne informacje o cmentarzach i lokalizacjach grobów Anny Przybylskiej, Violetty Villas oraz Jerzego Popiełuszki.

Grób Anny Przybylskiej, grób Violetty Villas, grób Jerzego Popiełuszki - gdzie są zlokalizowane? Na jakim cmentarzu leżą te znane osoby? Jak trafić na ich groby? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, gdzie spoczywa Przybylska, Villas i Popiełuszko.

Gdzie jest grób Inki, Czesława Niemena, Andrzeja Wajdy i Zbigniewa Wodeckiego? [LOKALIZACJE]

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej i jak go odnaleźć?

Wszystkich Świętych tradycyjnie przypadnie 1 listopada. W tym terminie, jak i dzień później, zwyczajowo odwiedza się cmentarze, ozdabia groby bliskich wiązankami, zapala znicze i modli się za zmarłych. Niektórzy w tym czasie decydują się także na odwiedzenie grobów znanych osób. To doskonała okazja, aby powspominać ich twórczość i historię oraz zapalić symboliczny znicz.

Grób Anny Przybylskiej zlokalizowany jest na Cmentarzu Parafialnym Św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu. By dotrzeć do grobu Anny Przybylskiej, najprościej jest wejść bramą od ulicy Arciszewskiej. Grób znajduje się w drugiej alei od wejścia. Aktorka pochowana jest w grobie ze swoim ojcem, Bogdanem Przybylskim. 

Przypomnijmy, że Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni. Miała nowotwór trzustki

Grób Violetty Villas - gdzie się znajduje i jak do niego trafić?

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim. Wokalistka w chwili śmierci miała 73 lata. Grób Violetty Villas znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (kwatera 25). Aby odnaleźć miejsce pochówku artystki trzeba wejść na cmentarz bramą świętej Honoraty, a następnie skręcić w pierwszą alejkę w prawo. 

Wszystkich Świętych a Zaduszki - czym różnią się te święta i kiedy wypadają?

Warto dodać, że przez prawie rok w miejscu pochówku artystki nie było żadnego nagrobka. Jej rodzina prosiła wtedy fanów Violetty Villas o wsparcie finansowe. W 2012 roku synowi piosenkarki udało się zebrać niezbędne środki pieniężne i postawiono nagrobek, który wykonany został z granitu szwedzkiego i indyjskiego. 

Płyta jedna, jedyna została przez nas znaleziona w kolorze yelow india; jest w kolorze włosów mamy. Porwane brzegi symbolizują Jej skomplikowane życie. Kolorystyka całości nawiązuje do złotej, cekinowej sukni w której lubiła występować a dodatki, czarne buty i  czarne boa na szyi - oznajmił syn Violetty Villas, Krzysztof Gospodarek.

Tu spocznie Kora. Jak odnaleźć jej grób? [GALERIA]

Grób Jerzego Popiełuszki - gdzie jest?

Choć początkowo grób Jerzego Popiełuszki miał być zlokalizowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, to zarówno ks. Teofil Bogucki, czyli proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, jak i przyjaciele zmarłego poprosili prymasa Józefa Glempa, by ksiądz Popiełuszko mógł zostać pochowany przy kościele. Tak też się stało i grób Jerzego Popiełuszki zlokalizowany jest na terenie kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Stanisława Hozjusza 2 na warszawskim Żoliborzu. Grób znajduje się pod dużym drzewem, w okolicy wschodniego narożnika ogrodzonego terenu świątyni.

Wszystkich Świętych 2020 - Warszawa: utrudnienia, zmiany komunikacyjne, linie cmentarne

Grób Jerzego Popiełuszki ma kształt kurhanu z leżącą na nim płytą granitową w kształcie krzyża. Niedaleko miejsca pochówku, na jednym z drzew umieszczony jest krucyfiks. Grób księdza otoczony jest różańcem, który utworzony jest z polnych kamieni ułożonych w kształcie granic Polski. 

RadioZET.pl