Zamknij

Gdzie na grzyby? Mazowieckie, dolnośląskie, śląskie i inne [MAPA 2018]

Redakcja
17.09.2018 15:54
Gdzie na grzyby? Mazowieckie, dolnośląskie, śląskie i inne [MAPA 2018]
fot. PIXABAY

Gdzie na grzyby 2018? Mimo że sezon grzybowy rozpoczyna się latem, to często właśnie początek jesieni jest ulubioną porą wielu fanów grzybobrania. We wrześniu w większości lasach w Polsce można znaleźć podgrzybki, prawdziwki, borowiki czy kurki. Sprawdzamy, w których rejonach Polski jest największy wysyp i przedstawiamy mapę grzybów.

Gdzie na grzyby 2018? W których rejonach Polski jest największy wysyp grzybów? Sprawdzamy, gdzie zbierać w województwie mazowieckim, dolnośląskim, śląskim oraz w innych i przedstawiamy mapę grzybów.

Grzyby 2018: MAPA. Gdzie największy wysyp grzybów?

Mapa grzybów 2018 to prawdziwa skarbnica wiedzy dla wszystkich fanów grzybobrania. Za jej pomocą można sprawdzić, gdzie w danym dniu jest największy wysyp. Mapa uaktualniana jest na bieżąco, a informacje na temat najlepszych rejonów na zbiory przekazywane są od grzybiarzy. Tak więc każdy internauta może podzielić się swoimi spostrzeżeniami. 

Mapa wysypu grzybów 2018 jest bardzo czytelna, a kolory informują nas o tym, ile grzybów udało się zebrać na tzw. osogodzinę (zebrane przez jedną osobę, w ciągu jednej godziny). Najmniej przyjemny kolor dla grzybiarzy to niebieski, który oznacza 0. Z kolei największa ilość kryje się pod kolorem bordowym. Poniżej zamieszczamy mapę grzybów. Można znaleźć ją na stronie: grzyby.pl

grzyb

Gdzie na grzyby? Mazowieckie, dolnośląskie, śląskie i inne

Jak już wspominaliśmy powyżej, informację na temat tego, gdzie na grzyby, można znaleźć na stronie: grzyby.pl. Jak wskazuje specjalna mapa, największy wysyp jest na południu Polski - w województwie małopolskim, śląskim oraz podkarpackim. Ponadto iść na grzybobranie mogą mieszkańcy województw łódzkiego, mazowieckiego, a także pomorskiego i podlaskiego. Według doniesień grzybiarzy obecnie najmniej grzybów można znaleźć w województwie dolnośląskim oraz wielkopolskim. 

Co istotne, na wspomnianej stronie można znaleźć także szczegółowe informacje na temat tego, w których dokładnie miejscach w wybranym województwie, jest wysyp grzybów. Taka mapka widoczna jest po zalogowaniu się. 

RadioZET.pl/grzyby.pl/JW