Zamknij

Gdzie oddać lub wyrzucić choinkę po świętach 2019/2020? [WARSZAWA]

Karolina Piotrowska
08.01.2020 16:27
Gdzie oddać lub wyrzucić choinkę po świętach 2019/2020? [WARSZAWA]
fot. Shutterstock

Po świętach Bożego Narodzenia wiele osób zastanawia się, gdzie można wyrzucić ściętą choinkę lub jak i gdzie oddać choinki doniczkowe. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze szczegóły akcji "Ciepło z natury", czyli m.in. gdzie oddać lub wyrzucić choinkę w Warszawie.

Gdzie oddać lub jak i gdzie wyrzucić choinkę po świętach 2019/2020 w Warszawie? Sprawdzamy szczegóły akcji "Ciepło z natury", czyli m.in. gdzie można oddać ściętą choinkę, jak i gdzie wyrzucać choinki po świętach Bożego Narodzenia oraz gdzie oddać żywą choinkę w doniczce i inne informacje.

Warszawa - kiedy i gdzie oddać choinkę po świętach Bożego Narodzenia?

Rozpoczęła się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek w Warszawie realizowana w ramach akcji "Ciepło z natury". Mieszkańcy mogą osobiście przekazać doniczkowe świerki leśnikom. Punkt zbiórki Lasów Miejskich - Warszawa otwarty będzie w sobotę, 18 stycznia w CEPL przy ul. Rydzowej 2 (Ursynów) oraz w sobotę, 25 stycznia w siedzibie Lasów Miejskich - Warszawa przy ul. Korkowej 170A (Wawer). Akcja potrwa do końca marca 2020 roku.

W ramach akcji choinki zostaną przekazane do Lasów Miejskich, dzielnicowych Zarządów Gospodarki Nieruchomościami oraz Zarządu Dróg Miejskich. Następnie zostaną posadzone w dzielnicowych parkach i miejskich lasach.

Jak i gdzie wyrzucić choinkę po świętach? [WARSZAWA 2020]

Zbiórka poświątecznych choinek będzie realizowana przez firmy odbierające odpady komunalne w każdej dzielnicy Warszawy. Choinki należy wystawić w miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru. Należy pamiętać, aby uprzednio oczyścić choinkę z dekoracji, stojaka lub doniczki.

Choinkę można również zawieźć do punktu recyklingowego firmy Segromet przy ul. Księcia Ziemowita 29. Przekazane ścięte choinki staną się wysokoenergetyczną zieloną energią, wykorzystywaną do produkcji prądu. Akcję "Ciepło z natury" organizuje m.st. Warszawa wraz z firmą Segromet.

Cieplo z natury

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP