Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gdzie są wolne miejsca na studia 2018/2019? [DODATKOWA REKRUTACJA]

11.09.2018 09:38
xxx zet

Wolne miejsca na studia 2018 to informacja, której wciąż szuka wielu maturzystów. Nabór wrześniowy to dla nich ostatnia szansa, aby jeszcze w tym roku wziąć udział w rekrutacji i kontynuować edukację na uczelni wyższej. Gdzie można składać papiery na uczelnie we wrześniu 2018? Sprawdzamy, czy są jeszcze wolne miejsca na studia.

Gdzie są wolne miejsca na studia 2018? [DODATKOWA REKRUTACJA 2018/2019] fot. pixabay.com

Gdzie są wolne miejsca na uczelniach w 2018 roku? To pytanie stawia sobie wielu maturzystów, którym nie powiodło się w maju i przystępowali do poprawki w sierpniu. Niektóre uczelnie przewidują dodatkowy nabór wrześniowy również dla osób, którym nie udało się dostać w poprzednich turach rekrutacji. Sprawdzamy, gdzie są wolne miejsca na studia w 2018 roku.

Wrześniowa rekrutacja na studia - czy są jeszcze wolne miejsca?

Niezdana matura w maju wcale nie oznacza, że nie ma już możliwości dostania się na studia w tym samym roku. Warto w tym momencie przyłożyć się do nauki na poprawkę w sierpniu i szukać miejsc na uczelniach w rekrutacji wrześniowej. W momencie, gdy listy na poszczególne kierunki nie są zapełnione, maturzyści mogą składać dokumenty na studia jeszcze we wrześniu.

Informacja o wolnych miejscach na uczelniach przyda się także tym, którym nie powiodło się w pierwszej turze rekrutacji, a chcieliby podjąć naukę na uczelni wyższej jeszcze w tym roku. Na wielu uczelniach wciąż są wolne miejsca na studia w roku akademickim 2018/2019. Rejestrować można się m.in. na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Warszawska i inne.

» Wrześniowa rekrutacja na studia 2018 - jak wygląda i na czym polega?

Wolne miejsca na studia 2018 - gdzie są i jak to sprawdzić?

Na Uniwersytecie Łódzkim wciąż są wolne miejsca na studia stacjonarne, m.in. na kierunkach: biologia, chemia, filologia germańska, filologia polska, geografia, geoinformatyka, leśnictwo, ochrona środowiska, politologia, turystyka i rekreacja, zarządzanie i inne. Również dostępne są jeszcze wolne miejsca na studia 2018/2019 w trybie niestacjonarnym.

Uniwersytet Warszawski oferuje przyszłym studentom wolne miejsca na studia na kierunkach takich jak archeologia, dziennikarstwo i medioznawstwo, ekonomia, filologia polska, filologia romańska, filologia włoska, filolofia rosyjska, filozofia, finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, fizyka, geofizyka w geologii, historia, gospodarka przestrzenna, logistyka i administrowanie w mediach, pedagogika, psychologia, stosunki międzynarodowe i wiele innych.

Na Politechnice Warszawskiej aktualnie są prowadzone zapisy kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Warszawie wyłącznie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Zapisy te trwają do 14 września.

Kandydaci na studia, którzy chcieliby rozpocząć naukę w Warszawie, mogą także wziąć udział w dodatkowej rekrutacji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wolne miejsca na studia 2018/2019 na tej uczelni są dostępne na kierunkach: administracja, archeologia, biologia, chemia, europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filozofia, fizyka, historia, informatyka, matematyka, politologia, pedagogika specjalna, socjologia i wielu innych.

Informacji o wolnych miejscach na studia 2018 najlepiej szukać na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni. Tam można znaleźć najwięcej szczegółów dotyczących dodatkowej wrześniowej rekrutacji na studia, a także o opłatach z tym związanych. Najszybciej o zapełnieniu list dowiemy się dzwoniąc do biura spraw studenckich lub dziekanatu danego wydziału.

RadioZET.pl/KP

Oceń