Zamknij

Gdzie są wolne miejsca na studia 2018/2019? [DODATKOWA REKRUTACJA]

Karolina Piotrowska
30.04.2019 14:38
Gdzie są wolne miejsca na studia 2018? [DODATKOWA REKRUTACJA 2018/2019]
fot. pixabay.com

Wolne miejsca na studia 2018 to informacja, której wciąż szuka wielu maturzystów. Nabór wrześniowy to dla nich ostatnia szansa, aby jeszcze w tym roku wziąć udział w rekrutacji i kontynuować edukację na uczelni wyższej. Gdzie można składać papiery na uczelnie we wrześniu 2018? Sprawdzamy, czy są jeszcze wolne miejsca na studia.

Gdzie są wolne miejsca na uczelniach w 2018 roku? To pytanie stawia sobie wielu maturzystów, którym nie powiodło się w maju i przystępowali do poprawki w sierpniu. Niektóre uczelnie przewidują dodatkowy nabór wrześniowy również dla osób, którym nie udało się dostać w poprzednich turach rekrutacji. Sprawdzamy, gdzie są wolne miejsca na studia w 2018 roku.

Wrześniowa rekrutacja na studia - czy są jeszcze wolne miejsca?

Niezdana matura w maju wcale nie oznacza, że nie ma już możliwości dostania się na studia w tym samym roku. Warto w tym momencie przyłożyć się do nauki na poprawkę w sierpniu i szukać miejsc na uczelniach w rekrutacji wrześniowej. W momencie, gdy listy na poszczególne kierunki nie są zapełnione, maturzyści mogą składać dokumenty na studia jeszcze we wrześniu.

Informacja o wolnych miejscach na uczelniach przyda się także tym, którym nie powiodło się w pierwszej turze rekrutacji, a chcieliby podjąć naukę na uczelni wyższej jeszcze w tym roku. Na wielu uczelniach wciąż są wolne miejsca na studia w roku akademickim 2018/2019. Rejestrować można się m.in. na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Warszawska i inne.

» Wrześniowa rekrutacja na studia 2018 - jak wygląda i na czym polega?

Wolne miejsca na studia 2018 - gdzie są i jak to sprawdzić?

Na Uniwersytecie Łódzkim wciąż są wolne miejsca na studia stacjonarne, m.in. na kierunkach: biologia, chemia, filologia germańska, filologia polska, geografia, geoinformatyka, leśnictwo, ochrona środowiska, politologia, turystyka i rekreacja, zarządzanie i inne. Również dostępne są jeszcze wolne miejsca na studia 2018/2019 w trybie niestacjonarnym.

Uniwersytet Warszawski oferuje przyszłym studentom wolne miejsca na studia na kierunkach takich jak archeologia, dziennikarstwo i medioznawstwo, ekonomia, filologia polska, filologia romańska, filologia włoska, filolofia rosyjska, filozofia, finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, fizyka, geofizyka w geologii, historia, gospodarka przestrzenna, logistyka i administrowanie w mediach, pedagogika, psychologia, stosunki międzynarodowe i wiele innych.

Na Politechnice Warszawskiej aktualnie są prowadzone zapisy kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia w Warszawie wyłącznie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Zapisy te trwają do 14 września.

Kandydaci na studia, którzy chcieliby rozpocząć naukę w Warszawie, mogą także wziąć udział w dodatkowej rekrutacji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wolne miejsca na studia 2018/2019 na tej uczelni są dostępne na kierunkach: administracja, archeologia, biologia, chemia, europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filozofia, fizyka, historia, informatyka, matematyka, politologia, pedagogika specjalna, socjologia i wielu innych.

Informacji o wolnych miejscach na studia 2018 najlepiej szukać na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni. Tam można znaleźć najwięcej szczegółów dotyczących dodatkowej wrześniowej rekrutacji na studia, a także o opłatach z tym związanych. Najszybciej o zapełnieniu list dowiemy się dzwoniąc do biura spraw studenckich lub dziekanatu danego wydziału.

RadioZET.pl/KP