Zamknij

Gilza to łuska naboju, a także - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 40 000 zł

Jolanta Waligóra
04.05.2020 10:43
Gilza to łuska naboju, a także - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 40 000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

Gilza to łuska naboju, a także - takie pytanie za gwarantowane 40 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w poniedziałek, 4 maja 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy odpowiedź na pytanie, co to jest gilza.

Gilza to łuska naboju, a także - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał gwarantowane 40 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Gilza to łuska naboju, a także - pytanie z Milionerów za 40 000 zł

Pytanie dotyczące tego, co to jest gilza, przysporzyło uczestnikowi teleturnieju "Milionerzy" TVN niemałych trudności. Tradycyjnie gracz programu do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - rurka z cienkiej bibułki

B - drewniana tuleja

C - wysięk z nozdrzy

D - pasożyt wewnętrzny

Gracz początkowo odrzucił wariant A. Mimo to nadal nie był pewien, który z wariantów jest prawidłowy, dlatego zdecydował się na skorzystanie z ostatniego już koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Siostra uczestnika "Milionerów" niestety przyznała, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna, ale strzelałaby w wariant B. 

Finalnie gracz, ponieważ nie był pewien poprawnej odpowiedzi, zdecydował się zrezygnować z dalszej gry o milion.

Gilza - co to jest? Odpowiedź i pytanie z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", gilza to łuska naboju, a także..., jest odpowiedź A, czyli rurka z cienkiej bibułki. Uczestnik teleturnieju przy tym pytaniu zrezygnował jednak z dalszego udziału w programie, dlatego wygrał 20 000 zł.

Niewidoczna dla postronnego obserwatora rywalizacja w partii to walka - MILIONERZY

Gilza to rurka z cienkiej bibułki. Wypełnia się ją tytoniem i tak powstaje papieros. Gilza to również tuleja, ale tekturowa, na którą nawinięta jest wstęga papieru konfekcjonowanego w postaci roli lub bobiny. Na przykład papier toaletowy albo ręcznik papierowy.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl/JW