Zamknij

Gitarowy Rekord Guinnessa 2018: kiedy, gdzie, kto zagra? [ARTYŚCI]

Redakcja
21.03.2018 16:49
Gitarowy REkord Guinnessa
fot. mat.prasowe

Gitarowy Rekord Guinnessa 2018 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, odbędzie się już po raz szesnasty. Tradycyjnie, poza biciem rekordu odbędą się też koncerty gwiazd. Kim są artyści nadchodzącego Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu?

Kolejna próba ustanowienia nowego rekordu na największą gitarową orkiestrę odbędzie się 1 maja 2018 - jak zwykle na wrocławskim rynku. Jak informują organizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa, aby wziąć udział w biciu rekordu wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Henrdixa. Znamy już coraz więcej informacji na temat nadchodzącego wydarzenia.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2018 we Wrocławiu - kto wystąpi?

Oprócz wspólnego wykonania kultowego „Hey Joe” Jimiego Hendrixa na uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa czekają liczni goście oraz muzyczne niespodzianki. Jedną z nich będzie koncert utworów Carlosa Santany, w którym potrzebne będą wszystkie gitary zgromadzone 1 maja na wrocławskim Rynku.

Tradycyjnie pojawią się też wielkie gwiazdy, które gitara w gitarę staną z uczestnikami bicia rekordu, a część z nich wystąpi też na Pergoli w ramach największego wrocławskiego festiwalu - 3majówki. Impreza ta od lat gromadzi gwiazdy rocka z Polski i ze świata. W 2018 będą to m.in. zespół Cree, który zagra koncert upamiętniający twórczość legendarnego polskiego wokalisty – Ryszarda Riedla. Zmagania gitarzystów w biciu rekordu wspierać będą muzycy z legendarnej formacji trash metalowej – Kreator, hardrockowa supergrupa – The Dead Daises, Sinfonity –  światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych oraz ulubieńcy polskiej publiczności – zespół Perfect.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2018 będzie szesnastą już próbą stworzenia największej gitarowej orkiestry, grającej słynny utwór Jimiego Hendrixa "Hey Joe". Aktualny rekord pochodzi z 2016 roku i jest to 7356 grających razem gitar! Czy w tym roku zostanie ustanowiony nowy? Trzymamy kciuki!

Plakat Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018

1

RadioZET.pl/SA