Zamknij

Gitarowy Rekord Guinnessa: kiedy i gdzie się odbędzie? [PROGRAM, LISTA UCZESTNIKÓW]

Paweł Żurek
18.04.2019 15:50
Gitarowy Rekord Guinnessa: kiedy i gdzie się odbędzie? [PROGRAM, LISTA UCZESTNIKÓW]

Gitarowy rekord Guinnessa, organizowany co roku koncert, w którym biorą udział tysiące gitarzystów z całego kraju, odbędzie się już niebawem. Sprawdzamy czy jest już znana lista uczestników występu, czy podano już jego program, a także gdzie i kiedy zostanie on zorganizowany. 

Gitarowy Rekord Guinnessa: 2019. O co chodzi w akcji? Jaka jest lista uczestników koncertu? Jaki będzie program Gitarowego Rekordu Guinnessa? Odpowiadamy na pytania dotyczące Gitarowego Rekordu Guinnessa

>> Gitarowy Rekord Guinnessa pobity we Wrocławiu

Gitarowy Rekord Guinnessa 2019: o co chodzi w akcji?

Gitarowy Rekord Guinnessa to organizowany co roku koncert. Odbywa się on w ramach Thanks Jimi Festival. W trakcie Gitarowego Rekordu Guinessa gitarzyści z całego kraju wspólnie wykonują utwór Jimiego Hendriksa „Hey Joe”.

Imprezę zapoczątkował Leszek Cichoński. W 1997 roku, podczas pierwszej edycji Gitarowego Rekordu, na scenę wyszło 17 gitarzystów. Pierwsza oficjalna edycja GGR odbyła się w 2003 roku. W 2018 roku gitarzystów było już ponad 7400.

>> Męskie Granie 2019 - TRASA, ARTYŚCI: kto wystąpi, kiedy i gdzie koncerty?

Gitarowy Rekord Guinnessa: kiedy i gdzie odbędzie się koncert?

Gitarowy Rekord Guinnessa od samego początku odbywał się we Wrocławiu, i tak będzie także w tym roku. Impreza rozpocznie się 1 maja 2017 o godz 10.00 na Rynku.

Zagłosuj

Znasz utwory Jimiego Hendrixa?

Liczba głosów:

Lista uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa

Oprócz wspólnego wykonania utworu w trakcie Gitarowego Rekordu Guinnessa odbywają się też koncerty gwiazd estrady z całej Polski. Na scenie wystąpią m.in. Janusz Yanina Iwański (ex. Maanam), Jacek Krzaklewski (Perfect), Marek Pająk (Vader) i wybitny polski pianista Leszek Możdżer.

>> Orange Warsaw Festival 2019 - ARTYŚCI, line-up. Kto wystąpi na OWF 2019?

Program Gitarowego Rekordu Guinnessa

Gitarowy Rekord Guinnessa rozpoczyna się na wrocławskim Rynku o godz. 10:00. Na scenie wystąpią zaproszone gwiazdy, a w planie imprezy jest też wspólne zagranie kilkunastu wybranych utworów, w tym „Hey Joe”.

15:45 – koniec rejestracji uczestników
16:00 – oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa

>> Open'er 2019 - line-up, data, miejsce. Kiedy kolejny festiwal i kto wystąpi?

RadioZET.pl/PZ