Zamknij

Godzina dla Ziemi 2019 - kiedy, o której i o co chodzi w akcji Godzina dla Ziemi WWF?

Jolanta Waligóra
29.03.2019 14:35
Godzina dla Ziemi 2019 - kiedy, o której i o co chodzi w akcji Godzina dla Ziemi WWF?
fot. PIXABAY

Kiedy "Godzina dla Ziemi" 2019, o co chodzi w akcji i na czym polega? Tradycyjnie pod koniec marca, na godzinę, miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło - w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego. Szczegółowe informacje o "Godzinie dla Ziemi" WWF 2019 i hasło tegorocznej edycji, można znaleźć poniżej.

Godzina Dla Ziemi 2019 - kiedy odbędzie się akcja? O której godzinie? Na czym polega? O co chodzi w akcji "Godzina dla Ziemi" WWF? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i przedstawiamy szczegółowe informacje.

Godzina dla Ziemi 2019 - kiedy i o której godzinie akcja?

Kiedy "Godzina dla Ziemi" 2019? Informacji na ten temat zawsze wraz z początkiem marca szuka wiele osób. To właśnie w tym miesiącu tradycyjnie odbędzie się "Godzina dla Ziemi" 2019 WWF. W tym roku akcja przypada dokładnie na sobotę, 30 marca. O 20:30, na godzinę, miliony ludzi na świecie zgaszą światło - w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego. 

Dlaczego zgasły światła 30 marca 2019? [GODZINA DLA ZIEMI]

Pierwsza akcja "Godzina dla Ziemi" odbyła się ponad 10 lat temu, a dokładniej w 2007 roku w Sydney. W tym czasie w wydarzeniu wzięło udział 2,2 mln osób. Jednak jak podaje WWF, to 3 lata później, w 2010 roku wyłączenie światła na godzinę było największą akcją dla środowiska w historii. W tym czasie do akcji włączyło się ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Zgasły światła na najbardziej znanych budynkach - Wieża Eiffla w Paryżu, Pałac Buckingham w Londynie, czy słynna Opera w Sydney. W Polsce wtedy wzięło udział 40 miast, a oświetlenie wyłączono m.in. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Godzina dla Ziemi 2019 WWF - na czym polega i o co chodzi w akcji?

Choć akcja odbywa się już od kilkunastu lat, to wiele osób, które jeszcze o niej nie słyszało, szuka informacji na temat tego, na czym polega "Godzina dla Ziemi"i o co w niej chodzi. Jest to światowa akcja, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Jej głównym celem jest nakłonienie jak największej ilości osób do wyłączenia na 60 minut świateł oraz urządzeń elektrycznych, zarówno w domach, jak i biurach. Czas ten ma skłonić do refleksji na temat zmian klimatu.

Akcja "Godzina dla Ziemi" 2019 w Polsce odbędzie się pod hasłem #nieszczeniedomu. Do wydarzenia przyłączył się m.in. Marcin Dorociński. Aktor początkowo w swoich mediach społecznościowych zamieścił niepokojący filmik, w którym pokazał zdemolowane mieszkanie. Jak się później okazało zniszczone mieszkanie to obrazek z najnowszej kampanii WWF pod hasłem "Ty też zniszczysz swój dom", która właśnie związana jest z akcją "Godzina dla Ziemi 2019". Jej organizatorzy zachęcają, by dodawać zdjęcie na Instagramie z hashtagiem #nieszczeniedomu.

Dodatkowo pod tym LINKIEM można podpisać specjalny apel do Prezydenta RP. 

RadioZET.pl/JW