Zamknij

Godzina dla Ziemi 2020 - o której, o co chodzi w akcji WWF i na czym polega? [28.03]

Jolanta Waligóra
27.03.2020 11:16
Godzina dla Ziemi 2020 - o której, o co chodzi w akcji WWF i na czym polega? [28.03]
fot. PIXABAY

Godzina dla Ziemi to światowa akcja, która rokrocznie organizowana jest pod koniec marca. W wyznaczonym terminie miliony ludzi na całym świecie na godzinę zgaszą światło - w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego. Szczegółowe informacje na temat tego, o której Godzina dla Ziemi 2020 i na czym polega akcja WWF, można znaleźć poniżej.

Godzina dla Ziemi WWF 2020 - o której godzinie w sobotę 28 marca 2020? Na czym polega akcja WWF? O co w niej chodzi? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, o której Godzina dla Ziemi 2020 i na czym polega akcja.

Godzina dla Ziemi 2020 - o której godzinie akcja WWF? [HASŁO 28.03.2020]

Informacje na temat tego, o której Godzina dla Ziemi w 2020 roku, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim wszystkich tych, którzy chcą się przyłączyć do corocznej akcji. Otóż tradycyjnie światowa akcja odbędzie się pod koniec miesiąca, a dokładniej w sobotę 28 marca 2020 roku. Start o godzinie 20:30. 

To właśnie we wspomnianym powyżej czasie na godzinę miliony ludzi na całym świecie zgasi światło - w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego.

W 2020 w Polsce akcja Godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem NIE TAMUJ RZEK! NIECH PŁYNĄ.

Na stronie internetowej inicjatywy można także podpisać specjalną petycję do premiera Polski Mateusza Morawieckiego przeciwko budowaniu nowych tam. Petycja znajduje się pod tym LINKIEM.

Godzina dla Ziemi - o co chodzi w akcji WWF i na czym polega?

Choć akcja odbywa się już od kilkunastu lat, to wiele osób, które jeszcze o niej nie słyszało, szuka informacji na temat tego, na czym polega Godzina dla Ziemi i o co chodzi w akcji WWF. Jest to światowa akcja, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Jej głównym celem jest nakłonienie jak największej ilości osób do wyłączenia na 60 minut świateł oraz urządzeń elektrycznych, zarówno w domach, jak i biurach. Czas ten ma skłonić do refleksji na temat zmian klimatu.

Pierwsza akcja Godzina dla Ziemi odbyła się w 2007 roku w Sydney. W tym czasie w wydarzeniu wzięło udział 2,2 mln osób. Z kolei podczas dziesiątej rocznicy akcji w inicjatywie wzięło udział 187 państw na 7 kontynentach. 25 marca 2017 na całym świecie o 20:30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążyły się w ciemnościach na 60 minut: Piramidy w Gizie w Egipcie, paryska Wieża Eiffla, Big Ben w Wielkiej Brytanii, Opera w Sydney w Australii, rzymskie Koloseum, Taj Mahal w Indiach i ponad 3000 innych. W Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast. Zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, np. w Warszawie - Stadion Narodowy, w Krakowie – Kościół Mariacki, w Gdańsku – Dwór Artusa, w Katowicach – Spodek, a także mosty na Wiśle.

Zagłosuj

Weźmiesz udział w akcji Godzina dla Ziemi 28.03.2020?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW