Zamknij

Godziny dla seniorów - gdzie nie obowiązują? [BANKI, IKEA, URZĘDY, APTEKI]

21.10.2020 11:04
Godziny dla seniorów - gdzie nie obowiązują? [BANKI, IKEA, URZĘDY, APTEKI]
fot. SHUTTERSTOCK

Godziny dla seniorów ponownie zaczęły obowiązywać od 15 października 2020. Oznacza to, że w wybranych sklepach w godzinach 10:00-12:00 zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Szczegółowe informacje na temat tego, gdzie nie obowiązują godziny dla seniorów, można znaleźć poniżej.

Godzina dla seniora 2020 - banki, IKEA, Castorama, urzędy, apteki, Biedronka: gdzie nie obowiązują? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, w jakich sklepach są godziny dla seniorów, a gdzie nie obowiązują.

Godzina dla seniora - w jakich sklepach? [ROSSMANN, APTEKA, BIEDRONKA]

Informacje na temat tego, w jakich sklepach obowiązują godziny dla seniorów, szczególnie interesują wiele osób. Na początku warto przypomnieć, że nowy przepis wszedł w życie w czwartek, 15 października. Od tego czasu w godzinach 10:00-12:00 w wybranych sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Godziny dla seniorów obowiązują w aptekach, drogeriach (Rossmann, Natura, Hebe), na poczcie oraz w sklepach spożywczych takich jak Biedronka, Tesco, Lidl, Auchan, Żabka, Globi, Carrefour itd. 

Godziny dla seniorów - jakie sklepy, wiek, kiedy oraz od której i do której? [KORONAWIRUS]

Warto także wspomnieć, że od tego rozporządzenia są pewne wyjątki. Do sklepu lub apteki w czasie godziny dla seniora będą mogły wejść osoby także poniżej 60. roku życia, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Rozporządzenie w sprawie godziny dla seniorów można znaleźć pod tym LINKIEM.

Godziny dla seniorów - gdzie nie obowiązują?

W związku z wprowadzeniem wspomnianego już powyżej rozporządzenia, zaczęło pojawiać się także wiele pytań na temat tego, gdzie nie obowiązują godziny dla seniorów. Przepis ten nie obowiązuje m.in. w urzędach, bankach, na stacjach benzynowych, w galeriach handlowych, sklepach odzieżowych oraz w sklepach budowlanych i meblowych, jak m.in. IKEA, Castorama, Bricoman itp.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i z obniżoną odpornością. Dlatego eksperci proszą seniorów o to, by jak najrzadziej wychodzili z domu i ograniczali do minimum kontakty z innymi osobami. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinni kontaktować się też z wnukami. Dzieci często przechodzą koronawirusa bezobjawowo i mogą być źródłem zakażenia.

RadioZET.pl