Zamknij

Google doodle na otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang

Redakcja
09.02.2018 13:03
Google doodle 9 lutego IO Pjongczang 2018
fot. screen

Otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang odbędzie się już dziś, 9 lutego. Ceremonia punktualnie o 12.00 czasu polskiego, a specjalnie na tę okazję Google przygotowało specjalną, interaktywną grafikę. Zobacz Google doodle na 9 lutego.

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang stała się dla Google inspiracją do stworzenia najnowszego doodle. Logo wyszukiwarki tym razem zmieniono tak, by przypominało o tym ważnym sportowym wydarzeniu. Najpierw na stronie startowej widzimy grafikę, która podpowiada nam kliknięcie we właściwą ikonkę.

1

Potem Google doodle zmienia się w animowaną historyjkę, na której widzimy zwierzaki, próbujące swych sił w różnorodnych konkurencjach, obecnych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

1

Tradycyjnie ceremonię otwarcia igrzysk uświetni wspólny przemarsz sportowców i reprezentacji krajów, które wezmą udział w IO. Nie zabraknie także Polaków. Przypomnijmy, że z Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 udało się aż 58 zawodników. Podczas ceremonii otwarcia naszą flagę niósł będzie Zbigniew Bródka, który na igrzyskach w Soczi zdobył złoty medal.

Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang potrwają dokładnie 16 dni. Reprezentanci krajów zawalczą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach.

Ile medali zdobędą Polacy? Przekonamy się w kolejnych dniach igrzysk. Przypominamy, że ceremonię otwarcia IO można oglądać w polskiej TV. Więcej informacji o transmisjach z Pjongczang 2018 i o tym, gdzie oglądać ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich na RadioZET.pl.