Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gra o tron: sezon 8. - kiedy premiera na HBO? [DATA, OBSADA, ZWIASTUN]

28.01.2019 11:42
xxx zet

Kiedy premiera 8. sezonu "Gry o tron"? To pytanie nurtuje wielu fanów, szczególnie że będzie to już ostatnia seria odcinków. Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo na temat daty premiery, obsady i inne informacje o serialu.

Gra o tron: sezon 8. - kiedy premiera na HBO? [DATA, OBSADA, ZWIASTUN] fot. Helen Sloan/HBO (Facebook / Game of Thrones)

"Gra o tron": sezon 8. - kiedy premiera? Obsada, zwiastun, plakat, data, spoilery i inne informacje - sprawdzamy wszystko, co do tej pory wiadomo o 8. sezonie "Gry o tron".

» Gra o tron: sezon 8. - przecieki, spoilery. Co wiemy o kolejnej części?

8. sezon "Gry o tron" - kiedy premiera? [DATA]

HBO w mediach społecznościowych oficjalnie potwierdziło datę premiery 8. sezonu "Gry o Tron". Odcinki ostatniego sezonu będziemy mogli oglądać od 14 kwietnia 2019 roku. Poszczególne odcinki będą emitowane w telewizji co tydzień, podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów. W 8. sezonie "Gry o Tron" pojawi się jednak pewna zmiana - łącznie będzie on liczył tylko 6 odcinków, czyli mniej niż poprzednie serie. Pojedyncze epizody będą jednak dłuższe.

"Gra o tron" - 8. sezon: zwiastun, plakat

Znamy już także pierwsze szczegóły 8. sezonu "Gry o tron". Zwiastun został opublikowany w mediach społecznościowych w poniedziałek, 14 stycznia 2019 roku. Dzięki niemu poznaliśmy już także oficjalną datę premiery 8. sezonu "Gdy o tron". Zwiastun zamieszczamy poniżej:

» "Gra o tron": prequel - premiera, obsada, zwiastun. O czym będzie serial HBO?

Obsada 8. sezonu "Gry o tron"

Wśród obsady 8. sezonu "Gry o tron" nie zabraknie oczywiście kluczowych aktorów i odgrywanych przez nich postaci, m.in. Lena Headey jako Cersei Lannister, Peter Dinklage jako Tyrion Lannister, Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen, Maisie Williams jako Arya Stark, Kit Harington jako Jon Snow, Iain Glen jako Ser Jorah Mormont, Sophie Turner jako Sansa Stark, Nikolaj Coster-Waldau jako Ser Jaime Lannister i wielu innych. W sieci pojawiły się także informacje o tym, że w obsadzie 8. sezonu "Gry o tron" pojawi się Polak - Paweł Sakowski. Aktor pochodzi ze Szczecina, a na co dzień można oglądać jego występy w poznańskich teatrach. Choć w serialu HBO nie dostał on znaczącej roli, to będziemy mogli go zobaczyć w dwóch lub trzech odcinkach.

Przypominamy, że 8. sezon "Gry o tron" będzie ostatnią częścią kultowej serii HBO. Reżyserami nowych odcinków są David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter oraz Miguel Sapochnik.

RadioZET.pl/KP

Oceń