Zamknij

Grarantanna CUP - ZAPISY: co to jest, jak się zapisać i jakie są nagrody?

Karolina Piotrowska
30.03.2020 16:27
Grarantanna CUP - ZAPISY: co to jest, jak się zapisać i jakie są nagrody?
fot. Shutterstock

Co to jest Grarantanna CUP? Zapisy do turnieju dla uczniów już się rozpoczęły, dlatego sprawdzamy, na czym polega Grarantanna CUP, jak się zapisać samemu i jako drużyna, w jakie gry będzie można grać oraz jakie nagrody będzie można wygrać.

Grarantanna CUP - ZAPISY: co to jest, jak się zapisać i jakie są nagrody? Sprawdzamy najważniejsze informacje dla uczniów o turnieju, który organizowany będzie w kwietniu, m.in. w jakie gry będzie można grać, jak się zapisać na Grarantanna CUP samodzielnie lub drużynowo i inne.

Grarantanna - Minecraft serwer: jak znaleźć, na czym polega i jak dołączyć?

Grarantanna CUP - ZAPISY: co to jest i jak się zapisać?

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej, Grarantanna Cup to wielki, ogólnopolski turniej e-sportowy dla uczniów. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują - mówi minister cyfryzacji Marek Zagorski.

Przez najbliższy miesiąc zorganizowane będą turnieje Grarantanna Cup w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Jak podkreślają organizatorzy, wybór nie jest przypadkowy - to jedne z najpopularniejszych gier na świecie. Pierwsze turnieje ruszają 1 kwietnia. Niezależnie od tego, ile potrwa przerwa od zajęć w szkołach, impreza będzie się obywać aż do majówki. 

Turnieje Grarantanna Cup będą się odbywały na platformie ESL Play. Przewidziane są rozgrywki indywidualne, ale i zespołowe. To na tej platformie prowadzone są też zapisy do turniejów. Chcąc wziąć w nich udział zawodnik lub drużyna muszą założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę.

Grarantanna CUP: jak zagrać? Jakie gry będą i ile potrwa turniej? [NAGRODY]

Jakie są nagrody na Grarantanna CUP i co można wygrać?

Pierwszy etap Grarantanna Cup do turnieje kwalifikacyjne - zawodnicy reprezentujący swoje szkoły będą w nich zbierać punkty rankingowe. To one będą przepustką do finału Grarantanna Cup. Nagrody, które zostały przygotowane dla najlepszych to m.in. fotele gamingowe, monitory, smartfony, czy słuchawki i myszki. W sumie na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Najlepsi będą mogli zdobyć też superlaur dla swojej szkoły, czyli pracownię multimedialną, a dokładnie aż osiem takich pracowni.

Znani influencerzy z branży e-sportowej i gamingowej również wspierają tę akcję. Są to m.in. Maciej "Morgen" Żuchowski, Kinga Kujawska, Kuba "Kubik" Kubiak, Piotr "Izak" Skowyrski, Jarosław "pasha" Jarząbkowski, Damian "Nervarien" Ziaja, Jakub "Kubon" Turewicz i Paweł "Saju" Pawelczak.

RadioZET.pl/play.eslgaming.com/KP