Zamknij

Grill w Warszawie 2019 - GDZIE można legalnie rozpalić grilla i ognisko?

Jolanta Waligóra
13.06.2019 15:48
Grill w Warszawie 2019 - GDZIE można legalnie rozpalić grilla i ognisko?
fot. SHUTTERSTOCK

Gdzie można legalnie grillować w Warszawie 2019 i czy to w ogóle możliwe? Wbrew panującemu przekonaniu w stolicy znajduje się wiele miejsc, w których można nie tylko grillować bez obawy o mandat, ale i nawet rozpalić ognisko. Przedstawiamy specjalne punkty, w których można legalnie rozpalić grilla w Warszawie.

Legalny grill w Warszawie 2019 - gdzie można grillować i legalnie rozpalić ognisko w stolicy? Czy można grillować nad Wisłą w Warszawie? W których parkach jest to dozwolone? Jakie miejsca są do tego wyznaczone? Odpowiadamy na zadawane pytania i sprawdzamy, gdzie można legalnie grillować w Warszawie 2019 i rozpalić ognisko.

Grill w Warszawie 2019 - GDZIE można legalnie rozpalić grilla?

Z informacjami na temat tego, gdzie można legalnie rozpalić grilla 2019 w Warszawie warto, żeby zaznajomił się każdy, kto na majówkę i w sezonie letnim planuje grillować ze znajomymi i nie tylko w plenerze. Nieznajomość takich punktów może wiązać się z bolesnymi konsekwencjami, najczęściej z mandatem. Teoretycznie przepisy prawne nie zakazują rozpalania grilla na działce czy w ogrodzie - każdy może go zorganizować na takim terenie, dopóki nie stanowi on zagrożenia pożarem.

Gdzie kupić grill jednorazowy i od kiedy? [BIEDRONKA, LIDL, TESCO] 

Ponadto w wielu parkach w Warszawie legalnie grilla można rozpalić na specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Grill można ustawić m.in. w parku Skaryszewskim, parku Górczewska, parku Praskim, parku Fosa i Stok Cytadeli i na Polu Mokotowskim. Legalnie grillować w Warszawie 2019 i nie tylko można także w innych parkach, gdzie nie zabrania tego regulamin. Dobrym miejscem na grilla lub ognisko w Warszawie latem 2019 będą miejskie plaże na Saskiej Kępie przy zoo oraz nad Wisłą przy ul. Krynicznej. 

Miejsce na ognisko - WARSZAWA: gdzie można rozpalić ognisko?

W Warszawie jest kilka miejsc na ognisko, w których można legalnie je rozpalić. Punkty do tego wyznaczone są m.in. w lesie Młocińskim i Kabackim. Dodatkowo znajdują się tam stoły i ławki, a leśnicy często dostarczają na miejsce drewno. Należy jednak pamiętać, żeby podczas rozpalania ogniska w Warszawie, szczególnie w okolicach terenów zielonych, zachować szczególną ostrożność. 

Grill na balkonie 2019 - czy można legalnie rozpalić grilla w bloku? [MANDAT]

Za rozpalanie ognia w niedozwolonych miejscach grożą wysokie kary i mandaty. Grillować i rozpalać ogniska nie można m.in. w Łazienkach Królewskich czy Parku Ujazdowskim.

Przy grillowaniu i rozpalaniu ogniska w Warszawie najważniejsze jest także pozostawienie po sobie porządku, zebranie wszystkich śmieci i wygaszenie węgle. Najlepiej mieć ze sobą butelkę wody, a po ugaszeniu ognia przełożyć węgle do worka, który można umieścić w koszu na śmieci.  

RadioZET.pl/informacja.warszawa.pl/KP/JW